Vyvrcholením společenské sezony v Pardubicích bude lednový plesový víkend v městském divadle.

Přínos pro divadlo

Stánek Thálie se na dny 25. a 26. ledna 2013 promění ve společenský sál, který bude v pátek hostit Divadelní bál, v sobotu pak Městský ples.
Rozdělení městského a divadelního plesu na dvě na sobě nezávislé akce je novinkou, která bude přínosem nejen pro město a divadlo, ale především pro návštěvníky.
„Chceme co nejvíc využít prostory Východočeského divadla, které se pro tyto příležitosti poměrně složitě upravují, a nabídnout tak více lidem možnost užít si ples v krásném prostředí," řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Úprava interiérů

Největší společenské události sezony bude předcházet náročná úprava interiérů budovy divadla. Ještě 23. ledna bude jeviště patřit hercům, pak už v divadle zavládne zcela jiný ruch. Jeviště se změní v parket, z šaten řemeslníci odstraní pulty, z hlediště odmontují sedadla a zaplní prostory stoly pro hosty plesu.
Divadelní bál začne v pátek 25. ledna v 19 hodin. Bude zaměřen na divadelní scénu, chybět nebudou vystoupení herců, přehlídka divadelních kostýmů, ani vyhlášení výsledků ankety o nejoblíbenějšího herce a herečku Východočeského divadla Pardubice. Hlavní slovo však bude mít hudba a tanec.

Městský ples začne přesně o 24 hodin později a jeho návštěvníky čeká bohatý program, včetně tradiční tomboly.
Ples se v prostředí pardubického secesního divadla konal poprvé v lednu 2012.

Věrní návštěvníci

„Bylo dlouho dopředu vyprodáno a není se co divit, ples v tak krásném prostředí má neopakovatelnou atmosféru. Divadlo má mnoho věrných návštěvníků a příznivců, svůj bál chce využít zejména k setkání s nimi. Městský ples má také stálé přívržence, vynechá jej málokterý z pardubických patriotů," dodala primátorka. (dos)