V Pardubicích jsou již také manželé Polgárovi, kteří opět přivezli svůj vynález s tímto názvem.
Jedná se o hru velice podobnou šachům. „Šachovnice je vlastně šesticípá hvězda, jedno políčko má tvar šestiúhelníku. Figurky jsou podobné klasickým šachům, ale pěšců je jen pět a další figurky jsou vždy po jednom kusu,“ popisuje Klara Polgárová, matka nejlepší šachistky v historii Judit Polgárové. Manželé Polgárovi ale nepřijeli sami, přivezli sebou své vnuky a další děti, které se této nové variantě šachů věnují. „Ta hra mě baví, protože je v ní hodně kombinací. Dát mat se může i figurkou, kterou by to v normálních šachách nešlo,“ vysvětluje jeden z vnuků Polgárových. Při hraní s figurkami velice rychle vysvětluje, jaké jsou možné tahy a varianty. A není v tom sám, takových malých Polgár-šachistů sedí u stolů k deseti. „Děti tu hru prostě milují. Učíme ji i na školách, protože rozvíjí kreativitu a ukázalo se, že děti, které naši hru hrají, mají lepší výsledky,“ říká Polgárová.

Nejen že Polgárovi přijeli svou hru ukázat a zájemce naučit, ale také zde na Czech Open chystají turnaje v této disciplíně. Společný fond pro turnaje činí 100 000 Kč. „Máme jednoho malého sponzora, ale jinak jsme ty peníze investovali my. Manžel vždycky říká, že pokud známe něco dobrého, co je zábavné a zároveň to děti učí, pak bychom to měli rozšířit všude. Věřím, že zábava a i peníze přitáhnou nové zájemce a hráče,“ vysvětluje Polgárová. Turnaje v Polgár Superstar Chess se může zúčastnit v podstatě každý, kdo přijde v úterý a ve středu do ČEZ Areny.

Další poměrně netradiční hrou, kterou ČEZ Arena hostila, bylo Zatre. Jedná se o německou hru, která by se laicky dala popsat jako spojení domina a scrabblu. „Je to hra s čísly. Na desku se skládají čtverečky s čísly vedle sebe, pak se dělají součty. Bodované jsou součty 10, 11 a 12,“ vysvětlil v rychlosti pravidla ředitel turnajů v Zatre Milan Petras.

Průběžné pořadí dalších šachových turnajů – Tchibo Open (ratingový turnaj): 1. Belostotska (Německo), 2. Gorovets (Bělorusko), 3. Piankov (Ukrajina), všichni 3 body. Česká podnikatelská pojišťovna Open (ME amatérů s ELO do 2200): 1. Polich (Ukrajina), 2. Riepma (Nizozemsko), 3. Hahn (Německo), vš. 2 body. Chládek a Tintěra Open (ME s ELO do 2000): 1. Musil (ČR), 2. Kravčenko (Rusko), 3. Adermann (Estonsko), vš. 2 body. Kontax Open (ME s ELO do 1800): 1. Worpenberg (Německo), 2. Maslanka (Polsko), 3. Matouš (ČR), vš. 2 body.

Dnešní nešachový program: Poker – předváděcí den pro veřejnost, od 14 hodin v ČEZ Areně i v Ideonu. Sudoku a kakuro, křížovky – soutěže pro veřejnost, od 14 hodin v Ideonu.

Tomáš Rais