Vrátil se sem po pauze způsobené kompletní rekonstrukcí sokolovny Na Olšinkách, v jehož prostorách se známý klub nachází.

V jakém stavu je nyní Ponorka?
Od 1. července je ve zkušebním provozu otevřena hospoda. První akce po rekonstrukci se tu odehrála 21. srpna, kdy jsme tu uspořádali vzpomínkový večer k výročí sovětské okupace. Myslím, že tato akce splnila naše očekávání a přinesla kromě zajímavých přednášek historika Jiřího Kotyka a chartistky Jarmily Stibicové i unikátní výstavu fotografií z té doby.

A co Ponorku čeká?
V tuto chvíli se dotváří interiér. Dostali jsme k dispozici holý prostor, kde bylo potřeba vše znovu vybudovat. Předzvěstí slavnostního otevření bude koncert americké legendy Lorda Bishopa. Ten se do Ponorky vrací pravidelně. Tentokrát zde vystoupí 1. září. Na pátek 4. září chystáme první díl Ponoráku, což je nový festival zaměřený na alternativně-punkové obecenstvo. O den později už dojde k slavnostnímu otevření klubu, na němž zahrají tři undergroundové kapely. Pozvaných je spoustu zajímavých hostů, tak doufejme, že to dobře dopadne.

Jaké bude zaměření klubu?
Podobné jako předtím. Půjde o klub zaměřený hlavně na rock, ale každý si tu najde to své – od tvrdé muziky až po alternativu. Chystáme i tematický Filmový klub a různé speciální akce.