Předprázdninová představení odstartuje divadelní evergreen podle stejnojmenného filmu Zdeňka Podskalského Noc na Karlštejně v režii Petra Novotného. Hlavní role nestárnoucího muzikálu o tom, že láska je silnější než příkaz krále, ztvárňují hostující Petr Štěpánek a Martina Sikorová.

„Ta role je pro mě velká výzva. V průběhu zkoušení jsem se dost potrápila, protože se mi nedařilo dělat to tak, jak bych si přála. Nevěděla jsem kudy. Ale měla jsem pevnou ruku pana režiséra, který mi hodně pomáhal,“ popsala Martina Sikorová.

Dnes je tomu přesně 25 let, co ve foyer Priessnitzových lázní v Jeseníku spáchal za použití plastické trhaviny semtex sebevraždu bývalý zaměstnanec pardubického podniku Synthesia Semtín Bohumil Šole. Foto: archiv Deníku
Semtexem se živil i zabil. Od sebevraždy pardubického experta uplynulo 26 let

Hity z pera Karla Svobody a Jiřího Štaidla jako Lásko má, já stůňu, Do věží, Když mám tekutou révu a další diváci uslyší 26. až 28. května, dále 17. až 19., 24. až 26. a 30. června a naposledy 1. až 3. července.

KOMEDIÁLNÍ POHÁDKA

„Přestože ani druhý titul nebude na Kunětické hoře novinkou, své publikum si zde jistě opět najde. V kouzelném prostoru pod hradem potěší rodiny s dětmi oblíbená komediální pohádka Tři veteráni rovněž v režii Petra Novotného,“ sdělil mluvčí divadla Radek Smetana.

Noc na Karlštejně.Noc na Karlštejně.Zdroj: VČD

V hlavních rolích tří vysloužilých vojáků, kteří se zapletou do světa kouzel, se 7. až 9. července představí Tomáš Lněnička, Martin Mejzlík a Alexandr Postler.

„Nemám k pohádkám nijak hluboký vztah. Jenomže Tři veterány nevnímám jako pohádku, ale jako příběh zralých chlapů, kteří mají ještě klukovskou duši. Pro mne je to spíše povídka o tom, jak člověk zachází se životem a znova a znova se dopouští stejných chyb,“ uvedl Petr Novotný.

DVĚ SLUNCE

Kunětická hora ale bude žít kulturou i v dalších dnech. Na středu 8. června se chystá romantická klasika Cyrano z Bergeracu, na sobotu 11. června pohádka Ferda Mravenec a v pondělí 13. června vystoupí zpěvačka Aneta Langerová se svým turné k albu Dvě slunce. „Nadechněme se divokou silou a radujme se společně,“ vzkázala Langerová.