„Šlo o první akci zamýšleného projektu, v němž bychom chtěli prezentovat mladé kapely, které se věnují folkové, trampské a country hudbě,“ řekl organizátor akce, lídr pardubické folkové skupiny Marien Vít Troníček.

Zaplní mezerupo Slunovratu?

 

„Naším cílem je oživit Příhrádek příjemnou neagresivní hudbou, navázat na tradici lidového muzicírování a třeba i trochu zaplnit kulturní mezeru, která zde vznikla po skončení legendárního festivalu Slunovrat,“ konstatoval Vít Troníček.

„Příhrádek se nám jevil jako ideální místo. Podobné akce se tu už v minulosti s úspěchem konaly,“ sdělil duchovní otec projektu. „Vznikl hodně spontánně. Slovenské kapely Jasoň a Tajf, s nimiž se přátelíme, byly zrovna na českém turné a hledaly možnost si někde zahrát v neděli odpoledne. Napadlo nás uspořádat akci, kde by mohli lidé poslouchat zajímavou muziku a nemuseli ani platit vstupné,“ vysvětlil lídr skupiny Marien, který by rád podobné akce pořádal dál.

Věří ve finanční injekci od města

 

„Pokud se k této myšlence postaví čelem město a podpoří nás nějakým finančním příspěvkem, budeme moc rádi. Máme totiž pocit, že se folková, trampská a country hudba pomalu z Pardubic vytrácí. To ale nechceme dopustit,“ podotkl bývalý kapelník Poupat.

„Tento koncert byl pro nás testem, jestli lidé o takové akce mají vůbec zájem. Byli jsme příjemně překvapeni, kolik se jich tu zastavilo. A to jsme si byli vědomi, že nedělní odpoledne není pro tento typ programu zrovna nejvhodnější termín. Určitě bychom chtěli podobné akce organizovat dál. Zatím zvažujeme červnový termín a pak na konci prázdnin, kdy už se lidé vrací zpět do města,“ nechal se slyšet současný lídr folkové skupiny Marien, která u pardubické kašny vystoupila společně se svými slovenskými spřátelenými kapelami a dalšími domácími formacemi V dobrém úmyslu a Pidilidi.

„Při našem vystoupení sice panovalo velké horko, ale hrálo se nám tu dobře,“ sdělil našemu Deníku frontman Pidilidí Radek Píďa Bartoš.

Scházeli se hlavně po hospodách

 

„Myslím, že je to výborný nápad – oživit tradici, která tady kdysi byla. Vždycky jsme se scházeli, ale poslední dobou spíše po hospodách. Mrzelo nás, že Příhrádek byl mrtvý, a tak bychom rádi, aby se nápad pořádat tu takovéto akce chytil,“ dodal Radek Píďa Bartoš.