Celé Pernštýnské náměstí se již zítra od osmnácti hodin rozezní těmi nejoblíbenějšími koledami, uskuteční se tam totiž předvánoční akce, která nese název Česko zpívá koledy.
Cílem tohoto jedinečného projektu je povzbudit českou tradici zpěvem vánočních koled a zároveň nabídnout lidem způsob, jak si oddechnout od shonu běžného života, zastavit se a načerpat vánoční atmosféru.

Zazpívejte si koledy

V podání pardubického smíšeného pěveckého sboru Continuo pod vedením dirigentky Lucie Gregorovič Fárové uslyšíte známé koledy, jako jsou Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce Valaši a Dej Bůh štěstí tomu domu. A vy si budete moci  zazpívat s nimi.
Speciálním hostem projektu Česko zpívá koledy bude populární zpěvák Petr Kotvald,  který se proslavil takovými hity, jako jsou Mumuland, Gejzír, Milujem se čím dál víc, Marilyn či Vánoce hrajou gloria. V současné době hostuje v kontroverzní inscenaci Klicperova divadla v Hradci Králové Koule.
„Moc se těším.  Zpívám v divadlech, kostelech i kaplích, ale věřte, že pocit ze společně znějícího chóru …aleluja gloria… složeného z několika tisícovek diváků na náměstích,  bývá neskromně povznášející," prohlásil Petr Kotvald.

Úžasná atmosféra

Celým večerem bude provázet pardubický zpěvák a moderátor Jiří Ševčík, který nedávno se svou skupinou Pirate Swing Band vydal album We Will Swing You! a role moderátora tohoto projektu se ujme již podruhé.
„Loni se mi to velmi líbilo. V konzumní době Santy Clause je skvělé, že se lidé zastaví, zazpívají české koledy a oslavují Ježíška. A zejména Pardubáci. Loni měla akce úžasnou atmosféru. Zpívajících tisíc lidí, to je síla. To se již Santa Claus musí podrbat na zátylku. A letos to bude ještě lepší než loni. Vykašlete se na supermarkety, přijďte si zazpívat," povzbudil Jiří Ševčík.
Pardubický umělec se mimo jiné těší také na setkání se svou spolužačkou z konzervatoře Lucií Gregorovič Fárovou, dirigentkou pěveckého  sboru Continuo.
Také  Lucie Gregorovič Fárová se výjimečného projektu Česko zpívá koledy společně se sborem Continuo zúčastnila i minulý rok a hodnotí jej velice pozitivně.

Úplně plné náměstí

„Líbila se mi především celková atmosféra a fakt, že Pernštýnské náměstí bylo úplně plné. V koledách je naše bohatství," podotkla umělecká šéfka sboru a vnučka Vlastislava Nováka, který založil Pardubický dětský sbor a Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice. Od roku 2005 vedl také pardubický pěvecký sbor Continuo.
Lucie Gregorovič Fárová loni rovněž velice ocenila organizaci akce a především samotný nápad podpořit české tradice zpěvem vánočních koled. Sama prý má vůbec nejraději koledu Narodil se Kristus Pán.Lenka Štěpánková