Ve zdejším ABC Klubu se uskutečnila premiéra akce pořádané ve spolupráci, která měla do plesového prostředí přivést i prvky, které na tradičních domácích bálech najdeme jen stěží. Mezi tradiční plesové tance jako valčík a polka tak vpadly rytmy latinské Ameriky nebo Afriky.

O hudební a taneční vystoupení se postarala skupina Ugandan Dancers Band. Zvuky bicích nástrojů ze dřeva doprovodily divoké domorodé tance ale i doslova akrobatické výkony při takzvaném pot dance, kdy tanečnice za neustálého pohybu přidává na svou hlavu keramické vázy, kdy ve finále balancuje až s šesti na sobě.

Po Africe měla své zastoupení také jižní Amerika s tanečními ukázkami studia Ritmo Latino Pardubice a brazilského bojového tance Capoeira. Minikoncert si na jevišti uspořádali hudebníci z Equadoru známí pod jménem Chayag, kteří na indiánské rytmy, roztančili celý sál. Výborným nápadem bylo i spojení nejen ukázek kultur, ale také kuchyní. Ochutnávky čínské, mongolské a indické kuchyně zpestřily nevšedním způsobem návštěvnický zážitek, stejně jako nabídka africké ručně vyráběné bižuterie a ozdob. Součástí akce byly podvečerní workshopy pro děti.