První prázdninový den odstartovala jedna z největších letních atrakcí Pardubic za poslední roky – letní kino. Stejně jako v minulých letech vyrostlo plátno v Tyršových sadech.

Snímkem Renčova filmu Hlídač č. 47 odstartovala v Tyršových sadech sezona letního kina. Během dvou prázdninových měsíců dorazí na zhruba šedesát projekcí v centru města přibližně sto tisíc lidí! Minimálně první tisícovka z tohoto koláče byla ukrojena již při čtvrteční premiéře, které se zúčastnila také filmová delegace. Režisér „Hlídače“ Filip Renč, který si s sebou do Pardubic vzal i současnou přítelkyni Šárku Vaňkovou, hned na úvod své řeči vzpomenul na nedávno zesnulého herce Vladimíra Dlouhého.

U letošní premiéry byl také režisér

Letošní premiéra lákala i na poměrně zvučnou delegaci. Na začátek představení totiž do Pardubic dorazili režisér filmu Filip Renč se svoji současnou partnerkou Šárkou Vaňkovou. „Film, který uvidíte, bych chtěl zároveň věnovat jako poctu Vladimíru Dlouhému,“ řekl na úvod Filip Renč, který následně pohovořil, jak film Hlídač č. 47 vznikal. „Měl se natáčet v ponurém stylu a v deštivém počasí. První natáčecí den ale začalo sněžit, a tak všechno bylo jinak. Díky tomu sněhu ale nakonec film získal ještě lepší atmosféru,“ upřesnil známý režisér.

Spokojen s letošní premiérou byl i provozovatel letního kina Jan Motyčka. „Bylo to bezva, slušná byla i návštěva. Na úvodní film dorazilo zhruba dvanáct set diváků,“ radoval se Motyčka, který následně přiznal, že dostat na úvodní projekci režiséra Filipa Renče sice bylo obtížnější, ale nakonec vše klaplo. „Když se o tyto celebrity dobře postaráte, tak mají důvod přijet,“ dodal s úsměvem duchovní otec letního kina.

V sobotu je pro diváky připraven snímek Oko nad Prahou, v neděli pak americký film Nezapomeň na mě. Letní kino pochopitelně hraje i v době státních svátků, a tak je na pondělí připraven francouzský film Paříži, miluji tě a na úterý pak snímek s názvem Číslo 9.

JAN ŠAFÁŘ, JIŘÍ SEJKORA