Film je možná první remakem v historii české popkultury, ale fanoušci původní černobílé verze si podle všeho na své nepřijdou. „Klaustrofobického“ prostředí haly snímaného z několika úhlů, ale hlavně komiksově řezaných figur se zřejmě nedočkají, tím se produkce netají. Televizní veselohra Taková normální rodinka byla v roce 1968 natočena jako samostatný příběh. Díky diváckému úspěchu napsala Fan Vavřincová sedm pokračování a režisér Jaroslav Dudek natočil jeden z nejoblíbenějších českých seriálů. Zásadní otázka zní, kdo nahradí tehdejší představitele potrhlé rodiny Hanákových , kteří jsou s ním neoddělitelně spjatí? Babičku s vášní pro psaní detektivek, která na ostatních členech rodiny zkouší nové způsoby vražd, si po Marii Rosůlkové zahraje ruská herečka Lilian Malkina známá z Kolji. Maminkou s vášní pro zpěv bude místo Dany Medřické Eva Holubová.

Roli tatínka neboli Zdeňka Řehoře, chovatele želv Poldinek, dostal Jaromír Dulava. Manželský pár Janu Štěpánkovou a Eduarda Cupáka nahradí Vanda Hybnerová a Lubo Kostelný. Chybět nemají jejich dvojčata zvaná raubíři.

Z účetního Koníčka alias Oldřicha Nového, kterého si prý produkce vymohla, je pan Poštulka v podání Mariána Labudy. „Ze základního hereckého týmu jsme zbyli jen tři,“ vzpomínala Jana Štěpánková při uvedení seriálu na DVD.

Hlavní děj se i tentokrát týká snoubenců Zdeňka a Kateřiny: dvojici Hanzlík a Kolářová budou hrát Jiří Mádl a Monika Zoubková. Zdeňkovu tetičku Jiřiny Šejbalové pak Ivana Chýlková. Ale změní se v jeho matku film nevychází ze seriálu ale spíš z knihy, na kterou mají producenti práva. Původní figury si zachovají své rysy, ale děj se prý posune do současnosti. „Myslím, že nelze mluvit o adaptaci, ale spíše o reakci na motivy seriálu. Třeba jsem vybral některé situace, dějové nebo vztahové linky, které byly v předloze vedlejší,“ říká režisér. „Kdyby se pokusil udělat cokoliv, co by se blížilo třeba remaku, byli by podle jeho slov diváci by asi zklamáni,“ tvrdí.

Změnil proto i prostředí: rodina nežije ve vile, ale ve starší hájence. Natáčení v Českém ráji navíc vytáhne z velkého domu až do exteriérů zahrady i vesnice. “Snažím se o film citovější, než se od situační komedie čeká,“ plánuje režisér zřejmě další pokus o český poetický film. „Vidím tu rodinu jako souhrn výrazných osobností, které jsou přesto všechno schopny harmonického soužití, tolerance a svobodomyslnosti.“

Hudbu k filmu vytvoří David Kraus, natáčet se bude do poloviny září 2007.

Premiéra snímku je plánovaná na 10. duben příštího roku.