Pokud máte dnes v 18:30 chuť si zasportovat jen tak pro radost, ukázat dětem jak se dá posilovat v přírodě nebo se podívat na boxerskou exhibici, máte možnost. Vyrazte do Tyršových sadů. Od půl sedmé večer se tu ve spolupráci s pardubického letního kina a sportovního oddílu Macak´s gym můžete vyřádit i vy.

Oč jde? V prostorách kolem Pardubického letního kina je připravena spousta atrakcí, které si můžete zdarma vyzkoušet, nebo se jen dívat. Akce je zaměřena zejména na děti a mládež, ale podle chuti se může zapojit opravdu každý. „Začínáme rozcvičkou a rozhýbáním, tak jak se má a přejdeme na základy některých technik thajského boxu. Poté si trenéři rozdělí jednotlivé skupiny zájemců na jednotlivé sportovní aktivity. Jako instruktor bojového sportu zde bude uznávaný trenér a zápasník René Blažejovský," uvádí policista a jeden z organizátorů Lukáš Burkoň.

Následovat budou i ukázky thajského boxu v podání profesionálů. „Kdo bude chtít, může se ptát a sám věci vyzkoušet. Další sportovní aktivity budou následovat. Máme připravený takzvaný workout, což je ukázka posilování s vlastním tělem a v přírodě třeba s využitím lavičky nebo stromu. K dispozici budou míče na fotbal, vybíjenou a další pohybové aktivity," vypočítává Lukáš Burkoň.

Kdo má rád psy, ten si také přijde na své. Na místě totiž budou ukazovat své umění stafordští teriéři.

Silově a rychlostně vybavení psi umí nejen cviky na poslušnost, ale také pořádně vysoký výskok do několika metrů zakončený zakousnutím. Baví je tahání pneumatik a také to divákům předvedou.

Občerstvení na místě je samozřejmostí. Organizátoři akci pořádají i pro děti z dětských domovů v Holicích, Pardubicích, Veské a Chrudimi a samozřejmě pro každého, kdo má chuť se zúčastnit.

A protože je čtvrtek, který v Letním kině patří dětem, celé sportovní odpoledne může plynule přejít až k promítání filmu Jak vycvičit draka. Pokud tedy hledáte na večer program pro celou rodinu, navštivte Tyršovy sady.