Rychlé nohy, zářivé kostýmy, modernější hudba i prvky. To jsou Lord of the Dance: Dangerous Games, nové vystoupení, se kterým do pardubické Tipsport areny přijeli ti nejlepší tanečníci z Irska.

Sázka na tradice

Lord of the Dance je irské hudební a taneční představení vytvořené americkým tanečníkem Michaelem Flatleym.

Jeho hudba a tanec jsou založeny na tradičním irském folklóru, obohaceném o rychlejší popové melodie, moderní tanec a step. Lord of the Dance měl premiéru před téměř dvaceti lety a od té doby si získává srdce diváků všude po světě. Nová show nazvaná Dangerous Games dobyla 
i ta pardubická.

Český divák bývá zpravidla konzervativnější a občas se brání novým věcem. A zkoušet zmodernizovat něco tak proslulého, jako jsou Flatleyho „Lordi", by u něj nemuselo jen tak projít. Asi i proto zařadili tvůrci nové sestavy do děje na jedné straně nová taneční čísla, vizuální technologie i zvuk, světelný park, blýskavé kostýmy, více nahoty, důraz na plátno vyprávějící podstatnou část příběhu a především hudbu Gerarda Fahyho a na straně druhé i hudbu a sestavy ze starších vystoupení.

Skřítek tedy opět uvádí diváky do příběhu, který vrcholí bojem Dona Dorchy s Pánem Tance. Nikoho snad nepřekvapí, že Pán Tance vítězí. A navíc – tanečníci jsou prostě úžasní. Jejich údery nohou v té rychlosti skoro nelze ani postřehnout, dívky tančí tak lehce, jako by se ani nechumelilo, všichni se usmívají a hlavně při tanci působí přirozeně. A tak to v dobrém tanečním čísle má být.

Zatančil i Michael

Michael Flatley, režisér tanečního čísla, do Pardubic ke zklamání mnohých nedorazil. Nebo že by ano? Jeden z nejoblíbenějších tanečníků světa se v aréně nakonec objevil alespoň na obrazovkách. Ač se při projekcích z plátna zpravidla netleská, legendární Američan, který i v 57 letech ohromuje svou energií a fyzičkou, si jistě zaslouží být výjimkou.