Pardubická rock–metalová skupina Sebastien natáčí na Slovensku desku s bývalým kytaristou světoznámé speedmetalové kapely Helloween Rolandem Grapowem, který nyní působí ve svém projektu Masterplan!

„Vedle hostování na naší debutové desce, jež ponese název Tears Of White Roses, se ujal rovněž role producenta,“ konstatoval frontman skupiny Sebastien Jiří Rain.

„Věřím, že bude naše nové CD zajímavé nejen pro české metalové fanoušky. Nasvědčuje tomu i fakt, že momentálně jednáme s jednou zahraniční firmou o vydání desky,“ poznamenal zpěvák a kytarista Jiří Rain.

„Z tohoto projektu jsem skutečně nadšený. Na album se nám podařilo sehnat i další velmi zajímavé hosty, které mají v tomto hudebním žánru zvuk,“ nechal se slyšet frontman pardubické kapely.

„Jedním z nich je rovněž zpěvák skvělé řecké metalové partičky Firewind Apollo Papathanasio. Má hlas jako zvon. Mimchodem, jeho kolega z kapely, kytarista Gus G., nyní hraje u Ozzyho Osbourna,“ prohlásil Jiří Rain.

„Dalším hostem je americký zpěvák Mike Dimeo, který od roku 1993 působil v legendární kapele Riot. Tu v roce 2006 opustil a připojil se k německé skupině Masterplan. Dále působil v kapelách The Lizards, Ilium a Gate Three,“ prozradil zpěvák a kytarista pardubického Sebastienu.

„Album teď dotáčíme na Slovensku přímo u Rolanda Grapowa. Je to inspirující zkušenost. Roland nám velmi pomohl. Má úplně jiný přístup, než na který jsme zvyklí z některých českých nahrávacích studií. Každý den jsme se tu naučili spoustu nových věcí včetně toho, jak správně naladit kytaru nebo jaké použít trsátko, aby zvuk zněl tak, jak má,“ sdělil Jiří Rain.

„Jsem moc rád, že jsme se k tomuto kroku odhodlali a oslovili výrazné osobnosti tohoto hudebního žánru. Protože jsme repertoár na nové album pilovali čtyři roky, chtěli jsme pro úspěch této desky udělat vše, co bylo v našich silách. Z tohoto důvodu jsme rozeslali kolem šedesáti e–mailů, kde jsme požádali o spolupráci renomované muzikanty z celého světa. Desítka z nich se nám ozvala a polovina se na novém albu také objeví,“ uvedl frontman pardubické skupiny Sebastien.

„Pokud vím, tak žádná česká rock–metalová kapela se o nic takového ještě nepokusila. Ale těší nás, že náš plán už teď nese ovoce. Momentálně pracujeme na tom, aby se toto album objevilo také na německém trhu,“ řekl Jiří Rain.