Taneční horečka se vrací. Po velkém úspěchu v loňském roce se bude znovu od 3. listopadu na obrazovkách České televize objevovat soutěžní show StarDance, ve které se snoubí elegance, noblesa a emoce. O Krále a Královnu tanečního parketu se v ní utká osm šaramantních profesionálních tanečníků a tanečnic, kteří vytvořili taneční páry s osmi celebritami. I letos se mezi novopečenými tanečníky z řad veřejně známých osobností objeví nejedno jméno, které diváky zaručené překvapí.

Výběr celebrit

„Na začátku jsme měli seznam asi třiceti osobností. Zaměřili jsme se na ty, které by nikdo v podobném pořadu nečekal a které se neobjevují tak často
v estrádách a nejrůznějších zábavných show,“ prozradil o výběru celebrit vedoucí dramaturg Jan Potměšil. „Poskládali jsme vyváženou osmičku zajímavých osobností různého věku, fyzických dispozic i profesí. Důležité bylo, aby to byli jedinci fyzicky zdatní a aby měli pro soutěž také dostatek volného času.“ Dalším důležitým kritériem, které sehrálo při výběru roli, byl podle Potměšila rozdílný přístup k tanci. „Mezi osmi soutěžícími jsou lidé, kteří vůbec nenavštěvovali taneční, vedle nich jsou osobnosti, které sice prošly tanečními, ale od té doby už netančily. Jsou tam i tací, kteří tvrdí, že je nikdo nerozhýbe, že v životě neudělali ani jediný taneční krok,“ konstatoval.

Druhá řada taneční show StarDance, jejímiž moderátory budou opět Tereza Kostková a Marek Eben, má stejná pravidla jako řada předchozí. Stejně jako v loňském roce ji bude Česká televize vysílat každý týden po osm večerů v přímém přenosu v hlavním vysílacím čase. Soutěžní páry předvedou každý týden buď standardní nebo latinskoamerický tanec, od pátého pokračování soutěže pak oba tance.

Hodnocení tanečníků je rozděleno mezi rozhodčí a diváky u televizorů. Porota, v níž letos usednou herečka a moderátorka Mahulena Bočanová, profesionální tanečnice a trenérka Tatiana Drexler, choreograf a režisér Richard Hes a opět po roce profesionální tanečník, trenér a mezinárodní porotce Zdeněk Chlopčík, musí hodnotit kvalitu tanečních výkonů nestranně a z profesionálního hlediska.

„Protože jako jediná nejsem profesionál, budu při hodnocení tanečních párů spoléhat především na svůj instinkt. Z loňska znám soutěž z druhé strany, z pozice amatéra, a dobře vím, jaký je to obrovský stres. Proto budu hodnotit především to, jak se s tím stresem soutěžící vyrovnají,“ prohlásila Bočanová.

Hraje orchestr Martina Kumžáka

Hudební stránku pořadu bude mít opět na starosti orchestr Martina Kumžáka. „S Martinem jsme se snažili vybírat takové písničky, které nezazněly v první řadě StarDance nebo podobných projektech. Loni podal celý Moondance Orchestra Martina Kumžáka společně se všemi zpěváky excelentní výkon,“ podotkl Potměšil.

Diváci se mohou těšit na skladby od Elvise Presleyho, Toma Jonese, Prince, Glorie Estefan, Raye Charlese, Christiny Aquillery, Anastacie, Stinga, Aerosmith. Zazní melodie z filmů Desperado, Rocky, ale také z muzikálů Chicago, Fantom opery nebo Moulin Rouge.