Po svém úspěšném comebacku na operní pódia přijíždí legendární tenor José Carreras už zítra do Pardubic!

Hvězdný pěvec José Carre-ras oslavil v roce 2014 svůj návrat na operní scénu titulní rolí v nové opeře „El Juez" (Soudce).

Ovace vestoje, vyprodaná představení a kritiky píšící o „comebacku snů" provázely jeho návrat na operní pódia po téměř osmileté pauze.

V lednu 2015 José Carreras zopakoval tento úspěch svými vystoupeními v prestižní Mariinské opeře v ruském Petrohradu.

Po této sérii úspěchů José Carreras zahájil celosvětové koncertní turné pod názvem Život v hudbě.

VYDAL SE NA POSLEDNÍ TURNÉ V ŽIVOTĚ

Mělo by jít o jeho vůbec poslední turné v životě! A už v sobotu s ním zavítá také do Pardubic.
„Je skvělé, že si mohu zazpívat v tomto báječném městě," říká slavný tenor.

Společně s Komorní filharmonií Pardubice pod taktovkou dirigenta Davida Gimeneze nabídne publiku program sestávající z nádherných melodií úchvatného období „Belle Époque" a motivů z opery, operety a muzikálu.

„Jsou to písně, které mě dojmou, kdykoli je slyším, a které mě vždy nadchnou. Vášeň a emoce, pocity z hloubi mého srdce a duše. To je právě to, co se v těchto skladbách snažím vyjádřit prostřednictvím svého hlasu," sděluje José Carreras.
Ten na vrcholu své oslnivé kariéry onemocněl a bojoval s rakovinou krve.

TRIUMFÁLNÍ COMEBACK PO TĚŽKÉ NEMOCI

Jako zázrakem přežil a za-ložil nadaci „José Carreras Leukemia foundation", protože měl pocit, že by se měl společnosti nějak odvděčit.

Krédem jeho nadace je, že leukémie musí být vyléčitelná, navždy a pro všechny!

„Jeho comeback po zdolání těžké nemoci byl triumfální a vyvrcholil legendárními koncerty tří tenorů – Carrerase, Dominga a Pavarottiho. Jen život sám píše takové příběhy," dodává za pořadatele pardubického koncertu Roman Morávek.

Akce se uskuteční už zítra od 19 hodin v pardubické Tisport areně. Kromě Komorní filharmonie s populárním tenorem vystoupí i pardubický Chlapecký sbor Bonifantes!