Zatím největší úspěch u diváků měl letošní hit otce a syna Svěrákových Vratné lahve. O jeho prvenství svědčí zdejší vynález – časoměřič smíchu v promítacím sále. Diváci prosmáli celých 1623 vteřin, tedy téměř třetinu filmu.

Zárukou zábavy, recese a humoru během celého osmidenního festivalu je především sám jeho prezident Pavel Zedníček, který od soboty stihl v Novém Městě nad Metují představit všechny chlouby Valašského království včetně vrtulníkového letectva.

Dnešní den bude patřit dalším premiérám. Hned dopoledne je na řadě Menzelův film Obsluhoval jsem anglického krále, který si už brousí drápy na sošku Oscara. Český film Gympl odpoledne přijedou představit zdejšímu publiku herci Tomáš Vorel mladší, Lenka Jurošková a Martina Procházková.

S velkým zájmem se očekává také večerní promítání filmu Roaming, který měl od své premiéry v českých kinech velký ohlas. Podstatnou část úspěchu si na svůj účet připsali Bolek Polívka a Marián Labuda v hlavních rolích.

Součástí přehlídky je i každodenní promítání nesoutěžních snímků pro děti, koncerty a besedy s filmovými tvůrci.

Porota Novoměstského hrnce smíchu, mezi jejímiž členy nechybí například režisér Ondřej Kepka, akademický malíř Vladimír Suchánek a herečka Jana Švandová, bude také letos, na závěr festivalu, udělovat řadu cen soutěžním snímkům. Jména jejich držitelů jsou zatím tajemstvím, ovšem s jednou výjimkou: Cenu za přínos české filmové a televizní komedii získá v Novém Městě nad Metují herečka Dagmar Havlová, která také bude hostem závěrečného ceremoniálu.