„Jde o řadu 3D instalací, které jsou teoretiky současného umění označovány jako vztahová estetika,“ uvedla za organizátory projektu Alexandra Prokopová.

„Instalace, které bývají mnohdy nazývány jako umění pro sousedy, jsou dílem z portfolia AAx. Tak se nazývají Anonymní Autoři, kteří se vzdali svého osobního sdělení ve prospěch společného díla. Tvůrci jsou zde v roli organizátorů a vytváří z portfolia ,x‘ dílo, které vždy komentuje nějakou aktuální událost,“ sdělila Alexandra Prokopová.

Podle ní jsou tyto showroomy určeny pro veřejný prostor města, obchodní centra a všechna místa, kde pulzuje každodenní život Pardubic.

Showroom CERN výtvarnými prostředky seznamuje návštěv〜níky s významnou událostí v oblasti vědy. „Nabízí informaci o urychlovači, který má odpovědět na otázku, z čeho se skládá hmota. Benedikt Tollar v něm zároveň nabízí tužku a sklo, na které můžete zapisovat svá osobní urychlení,“ řekla organizátorka projektu, jehož součástí je i showroom labART. „Jde o ryze pardubickou instalaci, kde šest autorů předkládá své objekty a zapůjčené materiály z Fakulty chemicko–technologické Univerzity Pardubice, Technoparku a nových objevů,“ informovala náš Deník Alexandra Prokopová.

Poslední dílo – Záznamník – vzniklo pro Grand Festival smíchu a je k vidění ve foyer Východočeského divadla.

„Snažíme se ho nabídnout jako místo pro neopakovatelné situace, kam návštěvníci divadla vstupují a zapisují své vzkazy, dojmy a pocity,“ dodala organizátorka projektu.