Ten obě své novinky stihl uvést na trh v rekordně krátkém čase. „Natáčení začalo 13. listopadu. Vydavatelství Česká muzika dalo tvůrcům DVD poměrně šibeniční termín dokončení – 3. prosince. Oni ho však stihli vytvořit ještě v předstihu – 30. listopadu,“ řekl pardubický zpěvák.

Jak to mohl stihnout, diví se lidé z branže

„Rychlost to byla skutečně obdivuhodná. Řada lidí z umělecké branže ani nemohla uvěřit tomu, že je to možné stihnout,“ sdělil Josef Sochor.

Přitom žádný kvap není ani na CD, ale ani na DVD znát. „Myslím, že se oba tituly velmi povedly. Měli jsme velké štěstí, že natáčení DVD shodou okolností vyšlo na jediné dva dny, kdy byla na Vysočině, kterou jsme si vybrali, spousta čerstvě napadaného sněhu,“ liboval si zpěvák, jenž nyní už s úsměvem vzpomíná na to, jak se musel v polobotkách brodit v půlmetrové sněhové „peřině“.

Při natáčení neměl ani ponětí, kam šlape!

„Tvůrci DVD mě tam honili jak nadmutou kozu a bylo jim úplně jedno, jestli mám v botách sníh nebo ne,“ usmíval se Josef Sochor. „Pořád jsem se musel dívat do kamery a neměl ani ponětí, kam zrovna šlapu,“ poznamenal umělec z města perníku.

„Dokonce mě donutili, abych se posadil na zasněženou lavičku. Naštěstí všechno dobře dopadlo a ani jsem nenastydl,“ podotkl Josef Sochor.
„Myslím, že jsme si natáčení docela užili a zažili i legraci,“ nechal se slyšet pardubický kumštýř.

Muž, jenž se do hudební branže znovu vrátil v roce 1995, má na svém kontě už druhé vánoční album. „To první vyšlo v roce 1997. Některé písně se objevují i na tomto titulu, který spatřil světlo světa o deset let později. Několik skladeb je natočených nově,“ prozradil charismatický zpěvák, jenž rozdává radost především střední a starší generaci posluchačů.

„Byl jsem moc potěšen, že na mém novém DVD hostuje také můj dvanáctiletý vnuk Patrik. Není to poprvé a doufám, že i nadále půjde v dědových šlépějích. Uvidíme, co s jeho hlasem udělá puberta. V každém případě je úžasně muzikální. Práce v nahrávacím studiu mu nečiní žádný problém,“ vyprávěl Josef Sochor.

Na novém vánočním DVD i vnuk s vnučkou!

„Na DVD Čas dnů svátečních účinkuje v písničce Rolničky společně s Patrikem i jeho čtyřletá sestřička Barunka. Jsou tu zachyceni, jak se koulují a také sáňkují. V posledním refrénu s námi dokonce vnučka i zpívá. Vypadá to, že rovněž ona by mohla napodobit svého brášku,“ domnívá se letošní sedmdesátník, s nímž na novém CD mimo jiné hostuje též herečka a zpěvačka Pavlína Filipovská, Sbor Lubomíra Pánka, Královéhradecký mužský sbor pod vedením Jana Míška i Orchestr Karla Vlacha.