„Patří mezi špičkové hráče na bicí a perkusivní nástroje,“ konstatoval dramaturg pardubického Divadla 29 Zdeněk Závodný na adresu kumštýře, jenž v minulosti spolupracoval s hudebníky, jako jsou Patti Smith, Suzanne Vega, Yoko Ono, Saqqara Dogs či Meredith Monk.

„Vystupoval již na všech pěti kontinentech. Svoje hudební nástroje si navrhuje a vyrábí sám,“ řekl dramaturg pardubického Divadla 29.

„Muzikantskou kariéru začal na Středním východě, kde hrál na konga v jazzových a funky skupinách, mezitím studoval perkusivní techniku hry rukou i nohou Indie a Středního východu. Studoval rovněž tradiční techniky Kuby, Brazílie, Íránu, Střední Asie a severní Afriky. Jeho hudební kořeny sahají hluboko do tradic městského blues a soulu rodného středozápadu USA. Po přestěhování do New Yorku v roce 1981 se stal vyhledávaným hráčem newyorské downtown scény,“ pokračoval Zdeněk Závodný.

Hearn Gadbois míří do mekky pardubické alternativní scény společně s všestranným kytaristou, zpěvákem a skladatelem Martinem Alacamem.
„Rodák z tureckého Istanbulu je zakládajícím členem česko–rakouského kvarteta Metamorphosis,“ poznamenal dramaturg pardubického Divadla 29.