Závěrečná sedmdesátá repríza inscenace, jež je adaptací slavného amerického filmu Někdo to rád horké s Marilyn Monroe v hlavní roli, je na programu v pátek od 19 hodin.

Vypadat sexy!

 

„S rolí Sugar se mi bude loučit hodně těžko,“ svěřila se našemu Deníku nejoblíbenější herečka VČD Petra Janečková, která v tomto představení ztělesnila hlavní roli.

„Přestože se celá hra jmenuje podle Sugar, mám pocit, že ona je spíše ozdobou celého muzikálu, zatímco hlavní herecké slovo v něm mají Milan Němec v roli Jerryho alias Dafné a Martin Mejzlík jako Joe, později Josefína,“ konstatovala Petra Janečková.

„Na druhou stranu to zase není tak, že bych si tu pořádně nemákla. Bolavé nožky po představení mám,“ pousmála se populární pardubická herečka, která roli Sugar pojala po svém. „V žádném případě jsem se nechtěla stylizovat do Marilyn Monroe. Mým hlavním cílem bylo, abych jako Sugar vypadala sexy,“ poznamenala Petra Janečková.

„Mezi přáteli, kteří naše představení viděli, jsem dokonce zaslechla názor, že jsem pro tuto figuru moc chytrá. Dalo by se to chápat jako kompliment, ale pak jsem si uvědomila, že by přece jenom šlo ji hrát trochu lehčeji, aby hlavně zdobila,“ nechala se slyšet nejoblíbenější herečka Východočeského divadla.

„Domnívám se, že pardubická Sugar splnila svůj účel. Přišla v určitý okamžik a diváci ji přijímali velmi vřele. A reakce publika nás pochopitelně zajímají nejvíc,“ řekla Petra Janečková, která v této hře partneří na jevišti i s odcházejícím Milanem Němcem.

„Samozřejmě se mi bude po spolupráci s ním stýskat. V některých hrách VČD sice ještě bude působit i nadále, ale postupem času se budeme potkávat čím dál méně, ale to je život. Každý jednou za čas potřebuje změnu a myslím, že Milanovi určitě prospěje,“ poznamenala pardubická herečka na adresu svého kolegy, který za roli Jerryho alias Dafné získal na čtvrtém ročníku Grand Festivalu smíchu cenu za nejlepší mužský herecký výkon přehlídky.

„Na rozdíl od Milana Němce či Lucie Štěpánkové o žádné profesní změně neuvažuji. Podle mého názoru asi ani oni nic takového neplánovali. Prostě jim přišla nabídka a záleželo na nich, jestli ji vezmou nebo ne. Osobně mi žádná taková nepřišla, navíc jsem v pardubickém divadle spokojená, takže v tomto směru nemám co řešit,“ informovala náš Deník Petra Janečková.

Přestože se nejoblíbenější herečka VČD rozloučí s jednou velkou muzikálovou rolí, nemusí smutnit. Na repertoáru totiž zůstává jiná slavná hra – My Fair Lady, kde má opět titulní roli.

V rozezpívaném Pygmalionu ztvárňuje Petra Janečková postavu chudé květinářky Elizy Doolittleové, jejíž životní osudy se stanou objektem sázky dvou zámožných a veskrze bezstarostných mužů, profesora Higginse (Jiří Kalužný) a plukovníka Pickeringa, kterého hraje sám ředitel pardubického stánku paní Thálie Petr Dohnal.

Líza: Bez cigaret!

 

„Postava Lízy Doolittleové je herecky mnohem bohatší než Sugar. Zatímco Sugar se v jádru tolik neproměňuje, ale ,pouze’ potkává svou lásku, v My Fair Lady je herecký oblouk přece jen mnohem větší. Nejprve je Líza ,špinavým koťátkem’, které se postupně mění v opravdovou ženu,“ popisovala Petra Janečková.

„Je to úžasná herecká výzva. Je s ní spojený snad jediný technický problém. Aby herečka, jež ztvárňuje roli Lízy Doolittleové, věrohodně zvládla zahrát ,špinavé koťátko’, musí v činoherních výstupech hodně křičet a pracovat s emocemi. To je velký nápor na hlasivky, zvláště když si člověk uvědomí, že pěvecká čísla a čím dál tím kultivovanější hlasový projev má teprve přijít,“ dodala oblíbená herečka.

„Přestože jsem kuřačka, v den, kdy hraji My Fair Lady, si nedovolím zapálit ani jednu cigaretu. Oproti tomu u Sugar jsem věděla, že si jich pár před představením dát můžu,“ uzavřela rozhovor pro náš Deník Petra Janečková.