„Ansámbl je respektován i ve světě, o čemž svědčí množství zahraničních koncertů a pozvání na přední světové festivaly. Talichovo kvarteto již vystupovalo například v newyorské Carnegie Hall, ve Wigmore Hall v Londýně, v Divadle Chapms-Elysées v Paříži či na festivale Pablo Casalse v Prades,“ uvedl Lukáš Herink, dramaturg Mezinárodního hudebního festivalu Le Quattro Stagioni, jehož je nedělní akce v Rytířském sále zámku součástí. Koncert začne v 19.30 hodin.

„Česká vystoupení souboru jsou spíše výjimkou, neboť jeho pracovní vytížení je značné a zahraniční zájezdy natolik hojné, že se pro tuzemské pořadatele těžce hledají volné termíny. Proto jsme rádi, že se nám nakonec podařilo najít volný termín,“ sdělil prezident nového hudebního festivalu Jaromír M. Krygel.

Talichovo kvarteto zahraje 1. smyčcové kvarteto Leoše Janáčka – „Z podnětu Kreutzerovy sonáty“ a vyzrálý 14. smyčcový kvartet velikána ruské hudby Dmitrije Šostakoviče.

„Na koncertě zazní rovněž dílo argentinského skladatele Osvaldo Golijova z roku 1994, nazvané Sny a modlitby Izáka Slepého. K provedení této skladby přizvali členové Talichova kvarteta ještě dalšího znamenitého umělce – klarinetistu Karla Dohnala – vítěze a laureáta mnoha národních i mezinárodních soutěží, člena BBC Philharmonic London,“ podotkl Lukáš Herink.