„Šlo o vzpomínku na pořad Možná přijde i kouzelník. Ten podle našeho názoru patřil k tomu nejlepšímu, co se v televizní zábavě urodilo,“ konstatoval frontman Pirate Swing Bandu Jiří Ševčík, jehož potěšilo, že nabídku účinkovat v „pirátské“ verzi přijala i legenda českého hudebního nebe Ivan Mládek. „Právě on byl jedním z důvodů, proč dnes stojím na pódiu. Jako dítě jsem miloval jeho písničky. Víceméně kvůli němu jsem se učil hrát na housle, protože mi tatínek tvrdil, že Ivan Mládek je díky tomu tak dobrý,“ řekl Ševčík.

Ivan Mládek společně s Pirate Swing Bandem a pěveckým sborem Laděníčko ze Základní umělecké školy Střezina Hradec Králové „vystřihl“ swingově přearanžovanou směs hitů svého legendárního banjobandu, jako byly například písně Prachovské skály, Do hlavy ne, Když je v Praze abnormální hic či Medvědi nevědí.

Mládek zahájil nálet pozitivních emocí, když došlo i na oblíbené anekdoty. Terapie smíchem fungovala. „Smích je Bůh, stres je vůl a nevěřte každému citátu z Facebooku. Jan Werich,“ reagoval Ševčík, jehož soubor opět udivoval neotřelými hudebními nápady a fórky.

Pirátskému „rabování“ neunikla ani rocková „hoblovačka“ Satisfaction od skupiny Rolling Stones, Stingova pecka Fragile či nestárnoucí hit Sandry Everlasting Love. Povedený hudební babylon, v němž zazněly i úryvky písní Michala Davida, skupiny Olympic, zpěváka Mekyho Žbirky či jeho kolegyně Lucie Bílé, potvrdil, že do jediné melodie se dá skrýt opravdu mnoho…

Skvělou poctou skupině Queen byla swingově upravená titulní píseň z úspěšného filmu Bohemian Rhapsody o frontmanovi této legendární kapely Freddiem Mercurym. Zpěvák skupiny Queenie Michael Kluch ve swingovém hávu zanotoval „sportovní hymnu“ We Are The Champions.

Hold hudebním hrdinům, kteří v letošním roce odešli z toho světa, patřil v podobě Ševčíkovy autorské písně též neúnavnému propagátorovi sborového zpěvu na východě Čech Vlastislavu Novákovi. Ten byl mimochodem profesorem dirigování a mezi jeho žáky byl i Jiří Ševčík. „Také díky němu mohu stát na pódiu,“ uzavřel vzpomínku na legendárního zakladatele Pardubického dětského sboru, Vysokoškolského uměleckého souboru či Mezinárodního festivalu pěveckých sborů IFAS.

(td)