PARDUBICKO

Aviatická pouť

Kdy: 1. a 2. června
Kde: letiště, Pardubice
Proč přijít: O víkendu 1. a 2. června se v Pardubicích na letišti koná 32. ročník Aviatické pouti. Pořadatelé slibují program pro celou rodinu. Letiště je otevřeno pro veřejnost vždy od 8 hodin, ale hlavní program, který je totožný v sobou i v neděli, je plánovaný od 12 do 17 hodin. Diváci uvidí například velkoprostorovou scénu z období vietnamské války, letecké scény z první světové války, dále průlet Gripenů, práci záchranářského vrtulníku, leteckou akrobacii a mnoho dalšího. Ale pouť nebude jen o letadlech, je připravený i doprovodný program. Děti si budou moci na cca patnácti stanovištích vyzkoušet své fyzické schopnosti a znalosti. Milovníci historie se mohou těšit na výstavu o československých letcích RAF, prezentovat se budou také profesionální i dobrovolní hasiči.

Odkaz na akci

Den dětí v mlýnech

Kdy: 1. a 2. června
Kde: Automatické mlýny, Pardubice
Proč přijít: V sobotu i v neděli chystají v Automatických mlýnech v Pardubicích dětský den, koná se od 10 do 18 hodin. Připravena jsou dětská divadelní představení v budově Sila (vždy od 10 hodin), stánky s dětským zbožím a řemeslnými hračkami na piazzettě, zážitky na elektromotorkách, řetízkový kolotoč a velká nafukovací skluzavka, stezka pro děti s úkoly od DDM ALFA. V sobotu bude program obohacen také o hasičské auto, které pardubičtí hasiči přivezou na ukázku dětem. Hlavní událostí víkendu, která proběhne v sobotu 1. 6. od 14.30 hodin, je odhalení uměleckého díla Davida Černého, které bude umístěné v platanovém háji před areálem.

Odkaz na akci

Historické jízdy v Pardubicích

Kdy: 2. června
Kde: Pardubice
Proč přijít: V dalším pokračování jízd historických vozidel MHD si v Pardubicích připomeneme 65 let od zahájení provozu autobusů Škoda 706 RTO v roce 1959. V neděli odpoledne vyjede „erťák" na tři spoje linky 7. Linka pojede už po výlukové trase platné od 1. června.

Odkaz na akci

Dětský den v Bukovině

Kdy: 1. června od 12 hodin
Kde: Bukovina u Přelouče
Proč přijít: Bude skákací hrad, jízda na ponících, různé akce pro děti, večer rocková kapela pro dospělé.

Odkaz na akci

Výstava Megabrouci

Kdy: do 28. září
Kde: Golf Resort, Dříteč
Proč přijít: Unikátní výstava představující extrémně zvětšené exponáty v detailu. Více než 20 megaobrovských modelů dosahujících velikosti až 5 metrů a váhy 1 tuny není třeba zkoumat pod lupou. Sebemenší detail objevíte pouhým okem. Výstava je otevřená každý den od 10 do 18.30 hodin. Základní vstupné je 350 korun, rodinné se pohybuje od 990 po 1100 korun podle počtu dětí.

Odkaz na akci

Kunětická hora 

Kdy: denně kromě pondělí
Kde: Kunětická hora, Ráby
Proč přijít: Hrad Kunětická hora je v červnu otevřený od úterý až neděle od 9.30 do 17.30 hodin. Oblíbený je základní okruh Hradní palác s věží, který si můžete projít i bez průvodce, ale je možné vybírat i z výběrových okruhů Dušan Jurkovič, básník dřeva a Kaple. Vstupné na základní okruh: dospělí (od 25 do 64 let) 180 Kč; mládež (od 18 do 24 let) 140 Kč; děti (od 6 do 17 let) 50 Kč.

Odkaz

Tipy od sousedů

Farmářské východočeské trhy
Kdy: sobota 1. června od 8 do 12 hodin
Kde: Tylovo nábřeží, Hradec Králové
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Na Tylově nábřeží se v sobotu opět konají farmářské trhy s nabídkou lokálních produktů a doprovodným programem pro děti. „Necháme dětem i jejich doprovodu nahlédnout do života farmářů, ukážeme, jak se staráme o půdu, pěstujeme zeleninu, květiny, chováme dobytek. Děti si budou moci vyzkoušet některé činnosti a třeba si i něco vyrobit nebo zasadit a odnést domů,“ uvádějí pořadatelé.

Pět let parku Na Větvi a Den dětí
Kdy: sobota 1. června od 9 hodin
Kde: park Na Větvi, hradecké lesy
Proč přijít: Dne 1. června je to přesně pět let od otevření parku Na Větvi. V hradeckých lesích můžete oslavit narozeniny lanového centra a současně i den dětí. Bohatý program pro děti i dospělé začne v 9 hodin a skončí ve večerních hodinách. Můžete se těšit na: Zábavné stanoviště na téma Z pohádky do pohádky, dětské divadlo Lotrando a Zubejda, letní kino nebo koncert, spoustu stánků, grilování a také malování na obličej.

Den dětí v Divadle Drak
Kdy: sobota 1. června od 16 hodin
Kde: Labyrint divadla Drak, Hradec Králové
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Kde jinde oslavit Den dětí než v hradeckém Divadle Drak? Těšit se rodiče s dětmi mohou na Bratry v tricku. „Václav Jelínek a Adam Jarchovský alias Bratři v tricku patří již přes deset let ke špičce na poli nového cirkusu u nás, jsou jedni z nejvýraznějších artistních umělců v České republice," lákají pořadatelé. Bratři v tricku si připravili třicetiminutovou show Malíři. Po představení následuje žonglérský workshop.

Krajský sokolský slet
Kdy: neděle 2. června od 13.30 hodin
Kde: TJ Sokol Hradec Králové
Proč přijít: Vstup pro diváky na sokolský slet bude od 13.30 hodin, návštěvníci se mohou těšit na sletové skladby Babí léto, Mravenci, V rytmu srdce, Fitness, Čmeláčci, Sokolhraní, Rocková symfonie, Před kamerou, Leporelo a Jdi za štěstím. Občerstvení bude zajištěno.Program:13.30 - 14.00 Dechový orchestr města Hradce Králové; 14.00 - 14.30 prezentace sportovních oddílů; 14.30 slavnostní zahájení sletu, příchod praporů a krojů, vztyčení vlajek.

Dětský den na Veselém Kopci
Kdy: 1. června 9:30 - 16:00
Kde: Muzeum v přírodě Vysočina - Veselý Kopec
Proč přijít: Oslavte Den dětí v areálu na Veselém Kopci. Po celý den bude pro děti všech věkových kategorií připraven program plný tematických dílniček, dětských her, představení a vyprávění. To vše v neopakovatelné atmosféře roubených chalup. Zájemci budou moci využít také nabídky projížďky na koňském povoze.

Rodinné odpoledne v zámecké zahradě
Kdy: 2. června
Kde: zahrada Státního zámku ve Slatiňanech
Proč přijít: Přenesete se do doby, kdy zámek obývala a s láskou o něho pečovala knížecí rodina Auerspergů. Vilemína, Franz Josef, jejich děti a služebnictvo si pro své hosty připravili nejednu venkovní radovánku. Na různých stanovištích rozmístěných po zámecké zahradě si můžete například s pomocí kováře ukovat hřebík, s medařem vyrobit voskovou svíčku, s řezbáři vyřezat dřevěný výrobek, s dvorní dámou uháčkovat ozdobu, namalovat si hrníček, vyrobit si vlněného andílka, šperk, či z roztaveného skla vytvořit vlastní skleněný korálek. Připraven je i kulturní program.