Pardubické letní kino Pernštejn bude v Tyršových sadech promítat zdarma i tento týden! Dnes od 21.30 hodin zde bude v případě příznivého počasí k vidění snímek anglického režiséra Guye Richieho Sherlock Holmes.

Akční dobrodružný film je novým dynamickým zpracováním nejznámějšího díla Sira Arthura Conana Doyla.
Holmesovi (Robert Downey Jr.) a jeho věrnému příteli Watsonovi (Jude Law) se nabízí poslední výzva. Holmesových smrtících bojových schopností a pověstného intelektu bude zapotřebí při odhalování dalšího spiknutí, které by mohlo zničit celou zemi.

Jedinou osobou, která má převahu nad legendárním detektivem, je Irene Adler (Rachel McAdams), ale i jejich vztah je poněkud bouřlivý. Novým Holmesovým protivníkem je pak tajemný muž Blackwood (Mark Strong).

Po dramatu přijde trocha romantiky

Zápletka Sherlocka Holmese je postavena na sérii rituálních vražd, které má na svědomí monstrum zamýšlející ovládnout svět. Její rozplétání přivede Holmese a Watsona až do světa černé magie, ale i nových technologií.

Akční pondělní večer vystřídá úterní romantická komedie Láska a jiné závislosti. Vypráví příběh Jamieho (Jake Gyllenhaal) a Maggie (Anne Hathaway).
Jamie se ve chvíli, kdy odešel z medicíny, stal profesionálním flákačem. Jediné, co mu jde na výbornou, je balení holek.
Díky svým přesvědčovacím schopnostem získá Jamie práci reprezentanta velkého farmaceutického koncernu.

Je to láska na první pohled, ale…

V čekárně se seznámí s krásnou Maggií, se kterou si okamžitě domluví schůzku. Po vzájemném romantickém oťukávání skončí dvojice zanedlouho v posteli. Jako by Maggie měla na všechno málo času, což jako pacientka s první fází Parkinsonovy choroby opravdu má. Pro Jamieho není lehké si Maggie udržet, ale je ochoten udělat pro jejich společné štěstí cokoliv. Bude to však stačit?

(iko, len)