Velká zábavná show s hosty byla v pátek večer v areálu pod středověkým hradem předzvěstí premiérového ročníku Dne lesa 2008.

O příjemný rozjezd akce se postaral královéhradecký folkový písničkář s ostravskými kořeny Pavel Dobeš, který v přibližně devadesátiminutovém bloku zahrál i své největší hity Jarmila, Něco o lásce, Blažek či Zpátky do trenek.

Zajímavým nápadem byla netradiční módní přehlídka Noblesa do lesa. Návštěvníci zde mohli načerpat inspiraci, v čem vyrazit do lesa či do přírody. K vidění tu však byla též přehlídka společenských šatů a plavek. Program zpestřilo i vystoupení královéhradecké Taneční skupiny Stress.

Pod „Kuňku“ zavítal rovněž známý herec a mim Václav „Upír“ Krejčí. Do pořadu Večerníček pro dospělé si jako hosta přizval svého kamaráda, populárního kreslíře a několikanásobného mistra republiky v jízdě na saních Petra „Pivrnce“ Urbana.

„Upír“ na rozehřátí zazpíval písničky, které natočil společně s Ivo Pešákem jako člen dvojice Dýza Boys a pak se vydal s Petrem Urbanem dražit Pivrncovy obrázky. Ty diváci mohli zdarma získat od autora za to, když před ostatními předvedli něco neobvyklého.

„Petr Urban je můj největší kamarád. Dobře se s ním chlastá a vymýšlí skvělé fóry. Lidé o něm říkají, že je to prasák, ale všichni jeho kresby mají doma. Akorát mě štve, že donedávna měl šílený bachor, dokonce větší než já, ale před nedávnem se ho zbavil. Je to prý tím, že méně chlastá,“ líčil Václav „Upír“ Krejčí. Závěr páteční show obstaral Walda Gang a diskotéka.