Doprovodný program bude spuštěn v 10 hodin v areálu parku a zahájí jej orchestr Regioband. Oficiální zahájení a slavnostní otevření sezony se uskuteční ve 13 hodin spuštěním fontán na náměstí. Naplánovaná je i simulace příjezdu prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka (14.45, lázeňský park), který lázně před 90 lety skutečně navštívil, a to 23. května 1929 v rámci své cesty po východních Čechách. Stal se tehdy čestným občanem města Lázně Bohdaneč.

Návštěvníci se mohou těšit na hudební koncerty, bohatý doprovodný program, řemeslné trhy či historické prohlídky lázní s průvodkyní. Využít mohou také vstupů do zrekonstruované solné jeskyně, kde bude možné odpočinout si na pohodlných lehátkách v příjemném relaxačním prostředí.

Nudit se nebudou ani ti nejmenší návštěvníci. Pro ně jsou připraveny výtvarné dílny, malování na obličej nebo skákací hrad a mnohé další.

Vše bude probíhat v prostorách areálu lázeňského parku a průběh celé události bude moderovat Lukáš Mercl.

Doprovodné aktivity zajistí dobrovolnické spolky, například Sboru dobrovolných hasičů města Lázně Bohdaneč. „Celý den bude přichystána zábava pro celou rodinu, připomeneme si tradici lázní a hlavně význam našich přírodních léčivých zdrojů – slatiny a přírodní minerální vody,“ uvedla výkonná ředitelka Léčebných lázní Bohdaneč Bohdana Opočenská.

V sobotu bude díky Dopravnímu podniku města Pardubice zajištěno také posílení dopravních spojů z Pardubic do Lázní Bohdaneč. „Budou posíleny spoje na lince číslo 3. Na posilových spojích platí shodné přepravní podmínky jako na pravidelných linkách,“ uvedla Jitka Malinská, tisková mluvčí dopravního podniku.

Vstup na celou sobotní akci je zdarma a konec se předpokládá v 18:45 s ukončením koncertu zpěváka Sebastiana.