Zimní část třetího ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Le Quattro Stagioni nabídne všem vánočně naladěným posluchačům tradiční pardubické koncerty.
První z nich, Adventní benefiční koncerty, které se uskuteční již dnes, od 10 hodin pro děti a od 19:30 hodin pro veřejnost, v sobě skrývají motto „děti dětem“. Hlavními protagonisty budou samozřejmě děti, konkrétně pardubické dětské pěvecké sbory Carmina, Čtyřlístek, Pramínek, Slavíček, Zpěváčci a také studenti Konzervatoře Pardubice.

Benefice pro děti

Dopolední hudební vystoupení je určeno výhradně dětem ze základních škol a je připravováno ve spolupráci se Základní školou a Praktickou školou Svítání. Výtěžek z prodeje vstupenek večerního koncertu je určen pochopitelně také dětem, konkrétně dětem z Dětského domova Pardubice. Na koncertě v Sukově síni Domu hudby zazní vánoční koledy a nebude chybět ani vánoční klasika - Česká mše vánoční skladatele Jakuba Jana Ryby, v originální původní verzi.

Varhanní koncert

Varhanní koncert Václava Rabase, který se uskuteční 26. prosince od 17 hodin, je již dlouhá léta významným pardubickým hudebním svátkem v čase vánočním. Vedle renomovaného sólisty a významného pedagoga Václava Rabase vystoupí na koncertě v Sukově síni Domu hudby také jeho nejúspěšnější žák, významný český varhaník Aleš Bárta a houslistka Iva Kramperová. Orchestrální role se ujme pardubický hudební soubor Barocco sempre giovane, který v poslední době sklízí zasloužené ovace na nejprestižnějších pódiích České republiky.

V průběhu obou zimních koncertů, tedy dnes od 19:30 hodin a 26. prosince od 17 hodin, budou mít posluchači také jedinečnou možnost zakoupit na místě vybraná hudební „cédéčka”.