Ve středu 1. listopadu zavítá do Pardubic americký písničkář Christopher Payne, který se již několik let skrývá za jménem Whitman. Vystoupí ve výstavním prostoru Mázhaus v Pardubicích od 20 hodin.

„Pochází z Los Angeles a jeho první nahrávky se datují již od roku 2002 a jeho diskografie by si zasloužila obšírnější eleborát, neboť její šíře je na mladého umělce poněkud překvapivá - šest dlouhohrajících desek, čtyři eponymní a spousta nahrávek vydaných na labelech, jako je renomovaný label Shrimper, noisoví průkopnící z Not Not Fun Records, ale i Whitmanův vlastní label Folktale,” uvedla Lucie Šárovcová za výstavní prostor Mázhaus.

Whitman svoje dětství prožil v Kalifornii, po většinou v blízké hranici s pouští Mojave a jindy v táborech pro problémovou mládež v lokalitách Provo, Utah nebo Idaho. To mělo bezpochyby vliv na jeho hudbu, křehký a outsiderský folk, s vlivy americany, ale také noisové scény pocházející z losangeleského klubu The Smell jako No Babies či Former Ghosts.

„Whitman poprvé zavítá nejen do Čech, říjnové turné je vůbec jeho první šňůrou po evropském kontinentě a v Čechách a na Slovensku ho čeká celkem šest koncertů,” uzavřela Šárovcová.

(msu)