V pátek 30. června se v Pardubicích konalo slavnostní zahájení 4. ročníku kulturního festivalu Léto na Příhrádku. Vystopupily děti z dramatického kroužku krajské knihovny, vedeného hercem Josefem Vránou. Poté si návštěvníci přišli na své u divadelní komedie Bez zábran.

Herci z dramatického kroužku se během svého vystoupení ocitli v různých stoletích, která je zavedla do historických momentů i pověstí spojených s městem Pardubice. Své umění zde předvedlo i Staromódní divadlo, jež si pro diváky připravilo veselou, ale zároveň vážnou komedii poukazující na život umělců a známých osobností ve vztahu k médiím. „Sice prší, ale stejně jsem rád, že jsem tady jako každý rok. Je prima, že jsou pořád lidé, kteří mají chuť předávat dobrou náladu a takovou tu pohodičku,“ řekl na pátečním zahájení festivalu jeden z návštěvníků, pan Marek z Pardubic.

Nález studny v místě budoucí dálnice D35
Studna stará 7 000 let je v muzeu v Pardubicích. Veřejnosti se představí za rok

Pardubický Přihrádek bude patřit každé prázdninové úterý a pátek divadelním i hudebním přestavením. Festival pořádá Krajská knihovna Pardubice spolu s Národním památkovým ústavem v Pardubicích.

„Jedná se o kulturní festival různých hudebních žánrů, ale samozřejmě je to přehlídka divadelních představení, poezie a podobně. Vše je určeno pro veřejnost,“ řekla Radomíra Kodetová, ředitelka Krajské knihovny Pardubice.

Novinkou v letošním roce je netradiční večer plný trampských písní spojených se zpíváním a opékáním buřtů u táborového ohně. Akce se bude konat 25. srpna na zahradě Knihovního centra U Vokolků. Samotný závěr Léta na Příhrádku vyvrcholí jarmarkem knih 1. září, kde bude možnost si zakoupit nejrůznější publikace včetně hudebních nosičů v doprovodu bohatého kulturního programu pro děti a dospělé.

Více informací a aktuality naleznete na www.letonaprihradku.cz