Do Pardubického letního kina Pernštejn zavítá dnes večer reprezentativní delegace k novému českému filmu Kdopak by se vlka bál?. V Tyršových sadech bude snímek promítnut v případě příznivého počasí od 21.30 hodin, a to opět zcela zdarma!

Překonají rekord v Pardubicích?

„Teď v létě jezdíme hlavně na festivaly. Na projekci v kině už jsme docela dlouho nebyli,“ informoval náš Deník producent snímku Vratislav Šlajer, jehož doslova šokovala průměrná návštěvnost Pardubického letního kina Pernštejn. „To, že na projekce běžně chodí tisíc diváků a někdy i více, je skutečně skvělé,“ nechal se slyšet producent.
„Jsem docela zvědavý, jestli se nám v Pardubicích podaří překonat náš vlastní návštěvnický rekord. Nejvíce diváků jsme zatím měli na festivalu v Berlíně, kde náš film sledovalo zhruba 1500 lidí,“ podotkl.

„Svou účast přislíbila režisérka a scénáristka Maria Procházková a kameraman Martin Štěpánek,“ sdělil Vratislav Šlajer, producent snímku, který je zároveň rodinným filmem, dětským hororem i dospělou romancí a pohádkou o Červené karkulce.
I když jsou to žánry na první pohled velmi odlišné, přesto se výborně doplňují ve vizuálně originálním filmu Marie Procházkové Kdopak by se vlka bál?. Režisérka Žraloka v hlavě se v něm vrátila k poetice úspěšného absolventského filmu Příušnice.

„Hlavní hrdinka příběhu se jmenuje Terezka. Zbožňuje pohádku O Červené karkulce, má starostlivé rodiče a ve školce nejlepšího kamaráda Šimona. Takhle by mohla žít šťastně až do smrti, kdybychom se nepohybovali v realitě. Najednou Terezka začíná ztrácet půdu pod nohama, maminka a postupně všichni dospělí v jejím okolí se začínají chovat divně a jediný, kdo jí dokáže poradit, je kamarád Šimon. Ten má ve věci jasno. Maminku Terezce vyměnili mimozemšťané. Stačí jedno píchnutí vidličkou, rána, která se okamžitě zacelí, a důkaz bude na světě. Terezku tak čeká veliké dobrodružství. Ve snaze zachránit pravou maminku bude čelit mnohým nebezpečím a možná i hladovému vlkovi,“ prohlásil jeden z provozovatelů Pardubického letního kina Pernštejn Tomáš Drechsler.

Dítě, které má spoustu otázek

„Odrostlejší diváci budou asi příběh interpretovat jinak. Těm se odhalí klasický milostný trojúhelník ženy mezi dvěma muži, z nichž jeden představuje jistotu a bezpečí domova a ten druhý kouzlo dálek a nenaplněné ambice. Uprostřed tohoto trojúhelníku pak stojí zmatené malé dítě, které má spoustu otázek, na něž ale nedostává žádné odpovědi,“ vyjádřil se pro Deník Tomáš Drechsler.

„Příběh malé Terezky je úzce provázán s její oblíbenou pohádkou O Červené karkulce, což je vlastně horor. Zajímavá je právě dětská fascinace strachem, opětovné vyžadování a opakování strašidelné pohádky, přestože se holčičce promítá do snů. Každý večer si Terezka přeje pohádku na dobrou noc, pokaždé tu samou. Pohádka by měla být ,červenou nitkou’ proplétající se celým příběhem a tvořit k němu jistou paralelu, protože stejně jako on začíná romanticky, pokračuje dramaticky a přes horor vede až k happy endu,“ poznamenala na oficiálních stránkách snímku režisérka Maria Procházková. Ta ve vizuálním zpracování filmu nezapřela svůj „výtvarný původ“, když do hraného snímku zapracovala kresby a animace, které už tak zajímavému příběhu dodávají i atraktivní tvář.

Film vhodný jak pro rodiče, tak i děti

A pro koho je film určen? „Je to snímek pro dospělé, který mohou vidět s dětmi. Řeší se tu závažnější rodinná témata, ale je vyprávěn pohledem malé holčičky. Díky tomu je srozumitelný a zábavný pro všechny. Není to snímek směřovaný k dětskému divákovi, ideální je společná návštěva kina rodičů s dětmi,“ řekl producent filmu.
Pardubické letní kino Pernštejn promítá atraktivní domácí i zahraniční snímky po celou dobu prázdnin. Průměrná návštěva na jednu projekci v současné době činí kolem tisícovky diváků.