Na pódiu se představí talentovaný zpěvák Martin Růža, který bude společně s Českým akademickým orchestrem interpretovat nejznámější skladby Pink Floyd, včetně částí z ikonického alba Dark Side of the Moon. Dirigentskou taktovku při interpretaci Brittenova Průvodce mladého člověka orchestrem bude držet Alexey Aslamas, zatímco Jan Hrubeš bude dirigovat další části koncertu. Alexey se navíc představí jako houslista v novém díle Positive Mind od Antona Aslamase.

Martin Růža o koncertech prozradil: „Album Dark Side of the Moon je pro mě srdcovou záležitostí. Vždy mě fascinovalo, jak Pink Floyd dokázali propojit různé hudební styly a filozofické myšlenky. Je pro mě obrovskou ctí a zároveň výzvou interpretovat tyto skladby společně s Českým akademickým orchestrem.“

Alexey Aslamas, žádaný houslista, mj. člen uskupení S.V.A. Trio a Epoque Quartet, ke koncertům řekl: „Je mi ctí dirigovat orchestr mladých lidí se zápalem pro věc. Zajímavý program jistě nadchne jak hráče, tak posluchače. Jsem rád, že uvedeme ve světové premiéře i skladbu mého bratra Antona, Positive Mind, koncert pro amplifikované housle a orchestr.“

Český akademický orchestr je uskupení mladých hráčů z celé republiky pod vedením Jana Hrubeše. Studenti konzervatoří a vysokých hudebních škol se dají dohromady společně s žáky ZUŠ, ale i ostřílenými profesionály a vzájemně si tak předávají cenné orchestrální zkušenosti. Orchestr si ke spolupráci zve nadějné sólisty, například violoncellistu Filipa Rufera, kontrabasistu Ondřeje Sejkoru či trumpetistku Barboru Ticháčkovou. Šéfdirigentem orchestru je Jan Hrubeš, který na tomto postu vystřídal po třech letech zakládajícího šéfdirigenta Jakuba Piklu.

Koncerty Mind Floyd představují jedinečnou příležitost vychutnat si symfonický zvuk ikonických skladeb Pink Floyd v neotřelém symfonickém kabátu. Večer doplní neméně skvělé skladby Brittena a Aslamase. Přijďte se ponořit do fascinujícího světa hudby a prožít nezapomenutelný hudební zážitek. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal.