„Jsme tu po několikáté, takže víme, do čeho jdeme,“ odstartovala proud muziky Eva. Dvojice, která má za sebou letos už přes stovku koncertů, si pochvalovala prostředí Tyršových sadů. „Je tady krásné prostředí a je pěkné počasí. Už jen kvůli tomu sem hudba správně zapadne,“ řekl Vašek. Ten Pardubice dobře zná. „Bydlel jsem tady, z vysoké školy jsem jezdil do Pardubic na stáže. Líbí se mi tady,“ svěřil se.

Písně staré i nové

Převážně starší publikum si mohlo zazpívat u starších hitů, ale i novějších písniček. „Třeba si na ty novější písničky za dva měsíce už nikdo nevzpomene,“ vtipkoval Vašek. Sady zněly hity jako Poupě lásky, Bílá orchidej či Olé Olé Mexiko. Nechyběla písnička Krásné chvíle, která je oblíbená u pánů. „Pánové ji nechávají hrát svým protějškům,“ vysvětlila Eva. Největší aplaus však sklidila písnička Capuccino.

„Kde berete nápady na písničky?,“ ptali se Evy a Vaška jejich posluchači. „Návrhy dostáváme jak přímo od vás, posluchačů, tak třeba od našeho známého z Chorvatska. Ten je zakladatelem jednoho tamního hudebního festivalu,“ uvedla zpěvačka Eva.

Koncert se všem návštěvníkům líbil, někteří si i zatancovali. „Koncert se mi moc líbil. I kvůli tomu že je moc pěkné počasí. Ráda si tuto dvojici poslechnu, líbí se mi jejich písničky,“ sdělila Božena Petrlíková z Pardubic. Eva a Vašek měli v Pardubicích i své skalní příznivce. „Koncert byl úžasný. Oba je známe, jezdíme za nimi na každé jejich vystoupení. Byli jsme s nimi i na dovolené v Chorvatsku. Jsou moc sympatičtí a přirození, pro naši věkovou generaci jsou to jedničky,“ vysvětlovali svou přítomnost na pardubickém koncertě manželé Libuše a Jaroslav Mrázkovi z Chroustovic.

Pěvecké duo Eva a Vašek, které spolu zpívá už 19 let, vydalo na třicet desek. Pár pocházející z Blanska se v Pardubicích představí letos ještě jednou, respektive dvakrát: 30. listopadu tohoto roku přivítá tuto dvojici pardubický Dům hudby. „Prý je už vyprodáno, takže pravděpodobně uspořádáme ještě jeden koncert ten den odpoledne,“ navrhoval zpěvák Vašek.

(Dalibor Musil)