Matyáš Novák díky mimořádnému harmonickému cítění, širokému repertoáru a vynikající úhozové technice patří k nejperspektivnějším pianistům své generace. V deseti letech vystoupil poprvé s orchestrem, v devatenácti debutoval v Carnegie Hall, ve dvaceti se představil samostatným recitálem na festivalu Pražské jaro. O jeho zcela mimořádném hudebním talentu svědčí nejen množství cen na domácích a zahraničních soutěžích, ale i fakt, že ve svém mladém věku má v repertoáru čtyři desítky koncertů s orchestrem a stovky skladeb pro sólový klavír. V současné době studuje na HAMU ve třídě prof. Ivana Klánského.

Zdroj: Youtube

Terézia Hledíková, nadaná houslistka, která během studií ve třídě profesora Jindřicha Pazdery vystupuje pravidelně jako sólistka, komorní a orchestrální hráčka. Zúčastnila se několika celoslovenských a mezinárodních soutěží, kde získala přední umístění, například Talents for Europe v Dolném Kubínu nebo Young Paganini v Polské Legnici. Absolvovala kurzy pod vedením renomovaných houslistů, mezi kterými byli Ilya Gringolts, Vadim Gluzman, Midori Goto, Josef Špaček, Jan Fišer, Dalibor Karvay nebo Alexandra Soumm. Už druhým rokem je stipendistkou Akademie komorní hudby.

Zdroj: Youtube

Klíčovou roli bude hrát celý večer také dirigent Zdeněk Červinka. Ten je absolventem Konzervatoře Jaroslava Ježka v oborech klavír a dirigování. A právě ve studiu dirigování pokračuje i na HAMU pod vedením Tomáše Koutníka, Leoše Svárovského a Lukáše Vasilka. Pravidelně spolupracuje se Symfonickým orchestrem Prahy 8, Komorním orchestrem Vlasty Škampové, Pražským smíšeným sborem a Kühnovým smíšeným sborem.

Krajský úřad Pardubického kraje zahájil zjišťovací řízení k oznámení koncepce (tzv. SEA) komplexního projektu ,,Splavnění Labe do Pardubic“, jejímž předkladatelem je Ředitelství vodních cest ČR
Jedna loď jako 42 kamionů. Ve hře jsou tři varianty splavnění Labe do Pardubic

Během večera plného mladé energie a perspektivy uslyšíte Koncert pro housle a orchestr D dur Ludwiga van Beethovena a Brahmsův Koncert pro klavír a orchestr č. 2 B dur.

Koncert se koná 21. února v Sukově síni Domu Hudby v 19:00.

(Tisková zpráva)

Mohlo by vás zajímat: Opilým řidičům se vůbec nechtělo z auta, ven je vytáhli až policisté

Zdroj: Policie ČR