PARDUBICKO

Grand festival smíchu

Kdy: od 22. do 29. ledna
Kde: Východočeské divadlo, Pardubice
Za kolik: od 450 Kč (ale lze využít některé slevy)
Proč přijít: Ve Východočeském divadle v Pardubicích pokračuje Grand festival smíchu, soutěžní přehlídka nejlepších divadelních komedií. Diváci mohou během Grand festivalu smíchu navštívit sedm nejlepších komedií z celé České republiky. V pátek 26. ledna od 19 hodin je na programu krutá komedie Sen čarovné noci, v sobotu od 18 hodin je čas na hudební komedii o záludnostech studia i výuky cizí řeči Pan Kaplan má třídu rád, v podání herců pořadajícího pardubického divadla, a v neděli od 17 hodin potěší gangsterka pro celou rodinu Plyšoví gangsteři, s níž se na festivalu představí Divadlo v Dlouhé. Slavnostní Galavečer smíchu s předáním festivalových cen se uskuteční v pondělí 29. ledna ve 20.00 hodin. Celý program festivalu a také vstupenky na představení najdete na www.vcd.cz. O pardubickém Grand festivalu smíchu jsme psali také ZDE.

Východočeské muzeum v Pardubicích na sobotu 27. ledna připravilo rodinnou komentovanou prohlídku výstavy Zahraj si Pardubice. Více v článku >>>

Výstava Zahraj si Pardubice na pardubickém zámku.
Pardubické muzeum nabízí rodinnou prohlídku i dílny na pololetní prázdniny

Koncert kontratenora Vojtěcha Pelky

Kdy: 27. ledna od 17:00
Kde: Evangelický kostel, Hronovická ulice, Pardubice
Za kolik: 660 Kč; studenti, senioři, děti a ZTP 330 Kč
Proč přijít: Kontratenor a nominant Ceny Thalie za rok 2022 Vojtěch Pelka vystoupí v sobotu v Evangelickém kostele v Pardubicích. Jde o náhradní termín za zrušený vánoční koncert, který se měl konat v prosinci. Již vloni zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, vstupenky je možné nadále zakoupit v Turistickém informačním centru v Pardubicích, případně budou k dostání i na místě.

Pomáhej tancem. Vystoupí také Karolínka Dejová a Eliška Jeřábková.
Pomáhej tancem v Pardubicích. Výtěžek podpoří misi Nový domov - Místo naděje

Prohlídka Automatických mlýnů

Kdy: 27. ledna
Kde: Automatické mlýny, Pardubice
Za kolik: dospělý 200 Kč, děti a senioři 140 Kč
Proč přijít: Komentovaná prohlídka areálu Automatických mlýnů se koná v sobotu od 10, 12, 14 a 16 hodin. V 75 minutách projdete s průvodci Nadace AM areálem mlýnů a budete seznámeni s historií, architekturou a budoucí vizí tohoto jedinečného místa. Navštívíte veřejné prostory, které propojují Gočárovu galerii, galerii GAMPA, vzdělávací centrum SFÉRA s budovu Sila Nadace Automatických mlýnů. Na prohlídky zvolte vhodnou obuv a oblečení, prohlídka je z větší části venkovní. Vstupenky je možné zakoupit online přes Reservio, případně na místě v Informačním centru budovy Sila.
Národní kulturní památka Automatické mlýny je raným unikátním dílem Josefa Gočára. Do rekonstrukce se investovalo přes 900 milionů korun.

VIDEO z otevření Automatických mlýnů

Zdroj: Michal Žampach

Koncert Police Symphony Orchestra

Kdy: 27. ledna od 19.30
Kde: Enteria aréna, Pardubice
Za kolik: vstupenka standard od 293 Kč do 1 290 Kč
Proč přijít: Police Symphony Orchestra otevírá 27. ledna sezonu koncertem v pardubické Enteria areně. Publiku se představí 65 muzikantů a 35 sborových zpěváků se sólisty Vendulou Příhodovou, Josefem Fečem a Karolínou Soukupovou. Zazní nový repertoár, ve kterém nebudou chybět aktuální symfonické, filmové nebo známé popové skladby. Atmosféru dokreslí pro orchestry netradiční light design, který patří na velká pódia.

Veřejné bruslení na ledové ploše v prostorách pardubického dostihového závodiště.
Pardubické kluziště pod širým nebem sklízí úspěch. Dovádí tu děti i dospělí

ORLICKO

7. Masopustní průvod

Kdy: sobota 27. ledna od 9.30
Kde: Městys České Heřmanice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Letošní ročník se opět vrací do Českých Heřmanic, kde se od Obecního domu vydáme přes Dupalku a „Leninovku“/“starou novou ulici“ ke kulturnímu domu, kde bude masopustní veselí zakončeno tradičním pohřbením basy po té si pochutnáme na zabijačkových hodech za doprovodu harmonikáře. Průvod bude hudebně tradičně doprovázet kapela Choceňačka a slovně "Heřman". Zároveň bude také zabijačkové menu v KD České Heřmanice.

Zabijačkové hody

Kdy: sobota 27. ledna od 10.30
Kde: Restaurace Na Jatkách, Žamberk
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Na hlad pro Vás budeme mít nachystané: škvarková pomazánka, tlačenka, vepřový mozeček, prdelačka, pečené maso, jitrnice, jelita, prejt, kroupy, zabijačkový guláš, dezerty. Na pití pro Vás bude na čepu Bernard 11°světlé, Bernard 12°černé, Clock 10°HEKTOR, víno, destiláty, svařák, čaj.

Univerzita Pardubice.
Pojďte dál. Pardubická univerzita zve na dny otevřených dveří

CHRUDIMSKO

Masopust na Veselém Kopci

Kdy: sobota 27. ledna
Kde: Veselý Kopec
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V sobotu 27. ledna se v prostředí muzea v přírodě na Veselém Kopci uskuteční první program roku 2024. Můžete zhlédnout tradiční obyčej, který je od roku 2010 součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Tradiční masopustní obchůzku na Veselém Kopci předvedou obyvatelé ze Studnice.

Florbalový ples

Kdy: sobota 27. ledna od 20.00
Kde: Kulturní klub Skuteč
Za kolik: od 150 korun
Proč přijít: Tradiční florbalový ples ve Skutči. Těšíme se na vás. Zahraje kapela MAT 4.

SVITAVSKO

Velký dětský karneval

Kdy: neděle 28. ledna od 14.30
Kde: Zámecký pivovar Litomyšl
Za kolik: 120 korun
Proč přijít: Zábavné odpoledne pro rodiny s dětmi- tanec, soutěže, tombola, občerstvení. Sejdeme se v neděli 28. ledna 2024 ve 14.30 v Zámeckém pivovaru. Vstupenky (bez místenek) se budou prodávat na místě před začátkem akce. Děti do 2 let zdarma.

VIII. Ples Kotelny

Kdy: sobota 27. ledna od 19.30
Kde: Kotelna - Music Club Litomyšl
Za kolik: 350 korun
Proč přijít: Start od 19.30. Hrají Pendl + DJ Wolf, dress code: formal.

Mohlo by vás zajímat: Výsun největšího lanového mostu v Česku začal

Zdroj: Michal Žampach