„Dostala jsem za úkol přivézt z Pardubic perník,“ pousmála se zpěvačka Dara Rolins při své pondělní návštěvě krajského města.

„Také mám ráda koně. Na dostizích jsem ale byla v životě jen dvakrát, a to v bratislavské Petržalce. Spíše než bych se měla na koníky jen dívat, jako třeba při Velké pardubické, tak je raději sama osedlám,“ svěřila se nám oblíbená interpretka, která v Pardubicích nebyla poprvé.

„Jezdíme sem docela často. Točili jsme tu například Go-Go šou a vystupovali na několik akcích. Mimo Prahu vůbec vyrážíme rádi, protože mimopražské publikum bývá vstřícnější a srdečnější než to pražské. Je to asi tím, že tam je nabídka nejrůznějších akcí obrovská a není zas až takové umění potkat tu někoho, kdo je známý z televize. Připadá mi, že diváci v Praze jsou trošku rozmazlení,“ řekla Dara.

Spolu s ní na slavnostním předávání cen nejlepším sportovcům Pardubického kraje za rok 2006 účinkoval ve Východočeském divadle (VČD) také herec a zpěvák Roman Vojtek (na snímku). „Pardubické divadlo znám poměrně dobře. Dříve jsme sem jezdívali občas hrát. Vím, že zde jsou výborně vychovaní diváci, kteří jsou na umělce hodní, protože nešetří potleskem,“ sdělil Roman Vojtek, jehož spolužáky z brněnské Janáčkovy akademie múzických umění jsou členové VČD Petra Janečková či Milan Němec. „Pokaždé, když sem jedu, tak moc rád,“ dodala jedna z hvězd večera, který moderoval Libor Bouček.

„Když se řeknou Pardubice, vybaví se mi hokej, Velká pardubická a Zlatá přilba. Navíc je to brána ke Krkonoším i Orlickým horám, takže logicky úžasné místo a město,“ nechal se slyšet Libor Bouček.