Sobota ve Vysokém Mýtě bude patřit už devátému ročníku tradiční májové veselice pro všechny s názvem Vysokomýtské májové kujebání.
Tradičně úspěšná akce s bohatým programem odstartuje ve třináct hodin a bude pokračovat až do druhé hodiny ranní na fotbalovém hřišti SK Vysoké Mýto.

Pro malé i velké

Celé odpoledne je koncipováno jako zábavná show pro malé i velké. V rámci dětského dne si děti budou moci vyzkoušet surf simulátor, jízdu na čtyřkolkách, trampolínu, vodní fotbal a mnoho dalších atrakcí. Přichystány jsou rozličné fotbalové soutěže se sladkou odměnou či imitace tetování.
Bořek Stavitel rozveselí nejmenší zajímavými soutěžemi a obrovskou stavebnicí. Svůj um předvede mimo jiné kreslící učitel stolničení Jan Honza Lušovský a silák Železný Zekon, který vlastní silou roztáhl čtyřicetitunový kamion, zajímavé bude i vystoupení dětského sboru Karosáček. Celým dnem bude jako moderátor provázet Josef Melen.

Hudební program představí návštěvníkům kapely převážně východočeské kapely a umělce. Bude to zpěvák Josef IX. & Ultrablue, Nil, Chaos K.Z.R, Pendl a také folková Pouta. Pozvání přijal také rocker Aleš Brichta a populární skupina Sunshine, která získala hudební cenu Anděl 2007 za rockové album roku.

O titul siláka

V průběhu odpoledne mohou soutěživí příchozí zápolit v několika kláních. Vyhlášeny budou dvě hlavní soutěže. V první zkříží síly chrabří muži. Utkají se o titul „Nejsilnější Kujebáci 2008“ v přetahování lanem. Přihlásit se mohou osmičlenné týmy, jak firemní, tak hospodské či sportovní. Odměnou jim budou atraktivní ceny a pohár Vysokomýtského májového kujebání. Druhá soutěž je určena dětem z mateřských škol, které již nyní kreslí své obrázky.
Jejich výtvory budou na Vysokomýtském májovém kujebání vystaveny a nejlepší malíře a malířky přímo na místě bohatě odmění Bořek Stavitel.