Sobota ve Vysokém Mýtě bude patřit už devátému ročníku tradiční májové veselice pro všechny s názvem Vysokomýtské májové kujebání. Tradičně úspěšná akce s bohatým programem odstartuje ve třináct hodin a bude pokračovat až do druhé hodiny ranní na fotbalovém hřišti SK Vysoké Mýto.
Celé odpoledne je koncipováno jako zábavná show pro malé i velké. V rámci dětského dne si děti budou moci vyzkoušet surf simulátor, jízdu na čtyřkolkách, trampolínu, vodní fotbal a mnoho dalších atrakcí. Přichystány jsou rozličné fotbalové soutěže se sladkou odměnou či imitace tetování. Bořek Stavitel rozveselí nejmenší zajímavými soutěžemi a obrovskou stavebnicí. Svůj um předvede mimo jiné kreslící učitel stolničení Jan Honza Lušovský a silák Železný Zekon, který vlastní silou roztáhl čtyřicetitunový kamion, zajímavé bude i vystoupení dětského sboru Karosáček. Celým dnem bude jako moderátor provázet Josef Melen. Kromě řady východočeských kapel přijal pozvání také rocker Aleš Brichta.

V průběhu odpoledne mohou návštěvníci zápolit v několika kláních. Vyhlášeny budou dvě hlavní soutěže. V první zkříží síly chrabří muži. Utkají se o titul Nejsilnější Kujebáci 2008 v přetahování lanem. Přihlásit se mohou osmičlenné týmy, jak firemní, tak hospodské či sportovní.

Druhá soutěž je určena dětem z mateřských škol, které již nyní kreslí své obrázky. Nejlepší malíře a malířky přímo na místě bohatě odmění Bořek Stavitel.