Studentský majáles, který se koná na vysoké škole v Pardubicích již od roku 1979, se málem letos neuskutečnil! „Ještě tři týdny před akcí to vypadalo, že oslava tentokrát nebude,“ řekl za pořadatele Jan Mayer.

„Loni totiž pořádala po celé republice majáles jedna společnost, a protože toto turné mělo úspěch, mělo se odehrát i letos. Jenže pak od sponzorů získala méně peněz, než očekávala, a na Pardubice už prostě nezbylo místo,“ poznamenal Jan Mayer.

„Když to vypadalo, že ve městě majáles po dlouhé době nebude, rozhodli jsme se ho uspořádat sami, a to i přesto, že jsme na jeho přípravu měli tak málo času,“ nechal se slyšet jeden z organizátorů akce.

Proč všední den?

„Na všední den padla volba ze dvou důvodů. Zaprvé na víkend bychom nesehnali v tak krátké době kvalitní kapely. Navíc studenti na vysokoškolských kolejích většinou zůstávají jen do čtvrtka, a tak nám v tomto ohledu připadala středa ideální,“ pokračoval Jan Mayer.

V areálu kolejí mezi pavilony B a C vystoupila i tentokrát řada oblíbených skupin. Diváky včera bavily formace Vypsaná fiXa, Ready Kirken, Skyline, Dukla vozovna, Chocolate Jesus, Volant či Hello.