Středeční Doba ledová přilákala do Pardubického letního kina v Tyršových sadech velký počet diváků. Převládaly tentokrát děti, které se podle hlasitých salv smíchu velice dobře bavily.
Nikoho z dětí i dospělých neodradily ani chladné noční teploty, které navíc trefně podkreslovaly ledové prostředí , ve kterém zažívali své již třetí dobrodružství  zvířecí chlupatí kamarádi, oblíbená veverka Scrat, mamut Manny, šavlozubý tygr Diego a lenochod Sid.

Koho přepadl hlad nebo žízeň, mohl si v kině vybrat z pestrého menu stánků s občerstvením, kde si přišli na chuť jak dospělí, tak dětští návštěvníci, kteří nepohrdli ani  oblíbenou cukrovou vatou.
Doba ledová se tedy očividně stále drží v kurzu oblíbenosti. Možná i proto se v letním kině  brzy dočkáme i dalšího pokračování…

Smích střídá drama

Dnes si v Pardubickém letním kině přijdou na své vyznavači vážnějšího žánru. Na plátně se bude promítat český film Ve stínu, ve kterém se kromě Ivana Trojana setkáme se spoustou dalších hereckých osobností a který se navíc může pyšnit oceněním v podobě devíti Českých lvů.

Návrat do totality

Příběh se odehrává v bývalém Československu v polovině padesátých let a rozhodně nepostrádá napětí. Z vyšetřování na první pohled obyčejné krádeže v klenotnictví se na poslední chvíli vlivem zákulisních intrik tajné policie stane politická kauza. Kapitán Hakl (Ivan Trojan), jenž má vyšetřování na starost, je z případu odvolán a vystřídán majorem Zenkem (Sebestian Koch), policejním specialistou z Německé demokratické republiky, ale přesto se nevzdává svého instinktu a v pátrání pokračuje na vlastní pěst. Divákům bude ukázána nepříjemná pravda o tom, že spravedlnost jedince bohužel zřejmě nepřekoná sílu promyšlené sítě komunistické policie. Hakl se tak začíná k důvěře komukoli a čemukoli stavět  velice skepticky.

,,České kriminální drama z bývalého Československa tuhých padesátých let trvá přibližně sto minut a  režíroval ho David Ondříček," informoval promotér letního kina Jan Motyčka.

Hana Rubišarová