Pardubice se v pondělí opět stávají hlavním městem smíchu. Začíná zde již desátý ročník Grand Festivalu smíchu.
Diváci se tak mohou těšit na sedm soutěžních komedií a spoustu doprovodného programu. Přehlídka nejlepších komedií vyvrcholí příští pondělí vyhlášením výsledků.

„Máme radost ze stále stoupající prestiže festivalu i zájmu divadel o účast v klání o titul Komedie roku. Jde nám především o to, abychom divákům představili to nejlepší, co se v komediálním žánru na českých jevištích urodilo,“ řekl ředitel Východočeského divadla Petr Dohnal.
„Dobrý humor zaútočí na naše bránice již podesáté, což je neklamné znamení toho, že festival u nás zdomácněl. Kdykoliv jsem v minulých letech zavítal do hlediště, tak bylo obsazeno do posledního místa,“ pravil pardubický primátor Jaroslav Deml.

Soutěž o titul Komedie roku dnes v 19 hodin zahájí pražské Švandovo divadlo na Smíchově s inscenací Kdo je tady ředitel? Jedná se o dánskou komedii od kontroverzního režiséra Larse von Triera.

Doprovodný program dnes bude možné navštívit na Jevištní zkušebně. Divadlo ANPU tam od 10 a 17 hodin představí pohádku Čertův švagr od Boženy Němcové. Hra je určena pro děti od pěti let.

Lukáš Dubský