Legendární operní tenor José Carreras míří na evropské turné, s kterým zavítá také do Pardubic.

V tamní Tipsport areně zazpívá v sobotu 10. prosince. „Je skvělé, že budu moci vystoupit v tomto báječném městě," říká s velkým očekáváním José Carreras, jehož doprovodí dva uznávané pardubické soubory – Komorní filharmonie a Chlapecký sbor Bonifantes.

„V tuto chvíli se ladí repertoár, který bude uzpůsoben předvánočnímu období. S tím je samozřejmě spojena i stylová výzdoba jeviště. Tam budou stát dva čtyřiapůlmetrové stromy, u nichž je přesně dáno, jak mají být vyzdobeny. Nebudou chybět ani dvě projekce a LED obrazovka," popisuje aktuální přípravy na speciální koncert jeho organizátor Roman Morávek.

„Maestro žádné mimořádné požadavky nemá. Jsou přiměřené velikosti umělce jeho formátu," zdůrazňuje Roman Morávek.

ŽIVÉ NEVONÍCÍ KVĚTINY

„José Carreras klade důraz na to, aby na pódiu a v šatně byly živé květiny, které ale nemají vonět," podotýká pořadatel pardubického koncertu slavného tenora.

„Vůbec poprvé v naší poměrně dlouhé historii pořádání nejrůznějších kulturních akcí budeme v hokejové šatně stavět obývací pokoj. Jeho stěny musí být odděleny od všech věcí, které se běžně v hokejové šatně nachází," říká pro Deník Roman Morávek.

„Mistr bude mít k dispozici sedačku, konferenční stolek, stůl na make-up, lampu, křesílka i speciální prostor pro catering," vyjmenoval organizátor.

BYDLET BUDE V DŘÍTČI

„V šatně nesmí být například nový koberec nebo čerstvě vymalováno. Není možné, aby tu byly cítit běžné pachy, což budev hokejové šatně asi největší oříšek. Ale i díky různým čističům vzduchu si s tím určitě poradíme," usmívá se Roman Morávek.

„Tímto způsobem budou vybaveny čtyři šatny," pokračuje pořadatel, který doufá, že problém by neměl být ani vyladit teplotu v ha-le na 22 stupňů Celsia.

„Pro jistotu ale máme nachystán i přímotop, který však nesmí mít ventilátor," dodává Roman Morávek.

„Standardem je i ubytování v exkluzivním pokoji. Mistr chtěl za každou cenu spát v Pardubicích, nevyžadoval žádný přejezd do Prahy jako jiné hvězdy. Jenže žádný pardubický hotel nám bohužel nenabídl prezidentské apartmá, a tak jsme se po různých debatách shodli na tom, že José Carreras bude bydlet v resortu v Dřítči. Zde bude mít pro sebe a svůj tým vyhrazeno celé patro, což je ideální i z hlediska bezpečnosti," dodává Roman Morávek.

„Žádný sedmirychlostní mixér, jako měla třeba zpěvačka Cher, od nás José Carreras nežádá. A nic výjimečného nepožaduje ani v případě stravy. Pouze vyjádřil přání, aby jedno z nabízených jídel bylo vegetariánské," uzavírá pořadatel.