Neckářovy hity

Silný, dojemný příběh nabídlo především vystoupení známého zpěváka Václava Neckáře. Umělec, jehož otec i strýc působili v nedalekém pardubickém divadle, nabídl živanickému publiku celou řadu svých známých hitů. Mnoho z nich si s ním obecenstvo také s velkou chutí zazpívalo.

Šlo například o pecky Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Lékořice, Stín katedrál, Ša-la-la-la-li, Časy se mění, Massachusetts, Čaroděj Dobroděj, Doktor Dam Di Dam či zatím jeho poslední megahit Půlnoční. Ten si diváci vyžádali jako závěrečný přídavek.

Václav Neckář učinil od svého posledního koncertu na Pardubicku poté, co se vrátil na koncertní pódia po těžké mozkové příhodě, obrovský pokrok. „To je zázrak," konstatovala divačka, která byla tenkrát u jeho prvního koncertu v regionu po návratu na jeviště. „Tehdy mi to přišlo takové smutné, ale obdivovala jsem, jak obrovsky bojoval. A teď? Bylo až neuvěřitelné, jak poskakoval na jevišti a jak si každou písničku užíval," dodala divačka, kterou prý Neckářovo živanické vystoupení pořádně dojalo.

Václav Neckář byl skutečně ve výborné formě. Každou chvíli obecenstvu dokazoval, jak statečně bojuje s osudem.

Nejen, že skvěle zvládal náročné texty svých písní, ale dokonce opět tancoval (a to i s jednou z divaček) a alespoň náznakem došlo také na jeho legendární roznožku!

Milé bylo i jeho povzbuzování při tanečním vystoupení malých slečen z pardubického H. P. M. Dance Studia, které si nenechal ujít a s děvčaty se pak ochotně vyfotografoval, stejně jako moderátor akce Petr Jančařík.

„Vašek Neckář je chlapík, který je hoden našeho respektu a úcty. Takový comeback nedokázal snad vůbec nikdo. Je majitelem jednoho z nejkrásnějších hlasů, který jsme v naší republice měli. Kromě pozoruhodného hlasu je však také znamenitý člověk. I proto jsem se na jeho vystoupení v Živanicích tolik těšil," sdělil Petr Jančařík.

Historky Krampola

„Měl jsem velkou radost, že jsem byl pozván. Už jsem tento areál navštívil potřetí a vždycky to tu bylo úžasné. Je tady báječné zázemí, o které se postaral můj kamarád Jirka Novák. Myslím, že letošní program se opravdu povedl a že byl hezkou poctou zdejším sokolům. To jsou králové ducha i těla. Těší mě, že si uvědomují, že je k životu potřeba i dobrá nálada. To mnohdy není snad ani půl, ale celé zdraví," řekl moderátor oslav.

Ten v živanickém areálu přivítal i známého moderátora a baviče Jiřího Krampola.

„Jsem rád, že jsem se opět vrátil tam, kde jsem před čtyřmi lety oslavil své kulaté výročí, mé sedmdesáté narozeniny," podotkl Jiří Krampol, který potěšil publikum několika veselými historkami.

O dobrou náladu se postaral rovněž Milan Drobný se skupinou Starý koně.