Letní parket ožil již v devatenáct hodin, kdy se na něm postupně vystřídaly kapely E!E, Doctor P.P., De Bill Heads a také objev loňské koncertní sezony MZH. Fanánkův „Soubor kreténů“, jak si Tři sestry říkají, začal s produkcí až krátce před půl jedenáctou. A hned stylově. Píseň Vlachovka totiž pojednává o Třech sestrách v důchodu, čímž zřejmě tato hudební skupina naráží na své již dvaadvacetileté působení na hudební scéně. Zajímavé oblečení měli i lídři skupiny. Lou Fanánek Hagen měl bílé tričko s nápisem Peace přes hruď a inženýr Magor zase triko ušité z vlajky Velké Británie.

Přibližně tisíc lidí opustilo velký „pivní“ stan, který byl v živanickém areálu rovněž k dispozici a přesunulo se blíže k pódiu. Ti, kteří se davem neprodrali, nemuseli smutnit. Dvě obří plátna totiž atmosféru na pódiu přenášela. Kromě Tří sester se tam vešel i speciálně umístěný výčepní pult, kde se kapela během vystoupení občerstvovala.

Největší aplaus sklidily klasické hitovky – Modlitba pro partu, Pumpa, Vlachovka, či již ty starší a osvědčené pecky, jako Pijánovka, Dederon, Budapešť či Mexiko. Skupina Tři sestry však nezapomněla ani na holického rodáka Emila Holuba. Jejich trochu kontroverzní píseň Lidojedi rozezpívala snad všechny návštěvníky. Sám africký cestovatel by se ale asi divil…

Potlesk na otevřené scéně si vysloužila i jediná ženská členka tohoto souboru. Harmonikářka „Supice“ totiž sólově dokázala, že zpívat umí, hned při dvou písních. A to Dederon a Venda. Ocenil ji i lídr skupiny Fanánek výkřikem „Supice je Madona“.

Písně Tří sester doprovázely mnohdy i dost obscénní klipy. Postupem času se ani Fanánek nevyvaroval některých gest či prupovídek. Zejména před přestávkou si pustil pusu na špacír. „Asi za patnáct minut opět začneme hrát. To pro vás bude signál, abyste došukali a přišli opět před nás,“ smál se na pódiu absolvent ČVUT a fenomenální textař František Moravec, alias Lou Fanánek Hagen. Ten pak při jedné z následujích písní předvedl, že ani cizí jazyky mu nejsou cizí a song zapěl celý v ruštině.

Ještě o půl jedné ráno se pak téměř celými Živanicemi nesly přídavky v podobě Budapešti a Mexika.