Jednou z nich je i tragická smrt člena pardubické folkové skupiny Marien Zbyňka „Zubříka" Rosendorfa.

„Slovy nelze vyjádřit lítost a smutek, který cítíme. Výstup na 3303 metrů vysokou horu Reichenspitze v Zillertalských Alpách byl jeho posledním," konstatovali otřesení členové populární skupiny Marien na webu kapely.
Při sestupu z hory „Zubříkovi" podle rakouské policie praskla pojistka, zřítil se a utrpěl smrtelné zranění.

„Stále tomu nechci věřit. Doufám, že má jen svoje tradiční zpoždění. Když jsme měli hrát, tak se občas stávalo, že dojel až na druhou písničku. Tak pořád čekám, kdy dorazí," nechal se slyšet frontman kapely Marien Vít Troníček.
„Zbyněk byl především fantastický muzikant, jedinečný hráč na foukací harmoniku. Tak jako on moc lidí nehraje," poznamenal Vít Troníček.

„Byl to výborný kamarád. Pálilo mu to mnohdy rychleji než nám ostatním. Skoro vždycky měl pravdu. Miloval outdoorové aktivity, ale nebyl to blázen. Proto jsme stále v šoku z toho, co se stalo," soukal ze sebe jen těžko slova kapelník pardubické formace.

„Zatím netuším, jak jeho tragická smrt bude mít vliv na další fungování kapely. Je to hodně čerstvé. Musíme se sejít a uvidíme. Hlavně je teď potřeba se z toho vzpamatovat," řekl Vít Troníček, který chce „Zubříkovi" věnovat výroční koncert Marien. Ten by se měl odehrát 8. listopadu v pardubickém Domě hudby. Bohužel, už bez „Zubříka"…