VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

31.10.2016

Americké volby očima komiků

Alec Baldwin, nebo Jimmy Fallon? Otázka, kdo z této dvojice umí lépe napodobit Donalda Trumpa, nyní rozděluje scénu americké politické satiry. Volba prezidenta USA má totiž v zámoří ještě jednu – u nás neznámou – rovinu. Kdo si z této události dokáže udělat větší legraci. A internet i televize mají o materiál postaráno.

28.10.2016

V noci na neděli začne zimní čas, hodinky se přetočí zpět

Praha - V neděli začne platit zimní čas. Ve tři hodiny ráno si lidé posunou hodinky zpět na 02:00 a noc se jim tak o hodinu prodlouží. Česko stejně jako většina dalších evropských zemí tím jako každoročně opustí na pět měsíců letní čas a vrátí se k času astronomickému. Na letní čas si lidé opět přeřídí hodiny poslední březnovou neděli.

AKTUALIZOVÁNO
27.10.2016

Někdo ve škole nedával pozor... A z Litomyšle byla rázem Lytomyšl

Česká Třebová – Tak dlouho se na ně čekalo. Tolik diskuzí kolem nich bylo… A když se objevily, stálo to za to! Správa a údržba silnic Pardubického kraje v České Třebové umístila značky zakazující vjezd nákladním automobilům s hmotností nad 12 tun na silnici II/358 vedoucí kolem zámku v Litomyšli a dále přes Němčice a Zhoř do České Třebové.

25.10.2016

CTP uslyšelo další ne. Přijde žaloba

Hradec Králové – Hradečtí zastupitelé odmítli dohodu s CTP, které chce legalizovat černé stavby. Firma bude město žalovat.

25.10.2016

Maďaři byli první. Před 60 lety povstalo Maďarsko proti komunismu

Stalin je mrtev, ale stalinisté se nevzdávají. Jako první v historii se o této trpké pravdě přesvědčili před 60 lety svobodomyslní Maďaři. Jejich celonárodní revoluce proti sovětské okupaci a domácí stalinistické diktatuře začala 23. října 1956, ovšem už 10. listopadu byla sovětskými tanky utopena v krvi.

24.10.2016

Babišovy fabriky požírají dotace pro venkov

V parlamentní hře o „lex Babiš" jde majiteli Agrofertu o hodně. Jeho firmy skvěle rozehrály novou partii o evropské dotace. Skoro pětinu z celého balíku peněz na inovace potravinářů shrábly čtyři fabriky Andreje Babiše. To je výsledek 1. kola Programu rozvoje venkova. Další stovky dotačních milionů mají přiklepnuté jeho agropodniky na chovy prasat a kuřat. Agrofert si umí říci také o velkorysé příspěvky na životní prostředí. Tedy z resortu, který ovládá hnutí ANO.

21.10.2016

Zastupitelé zvolili staronové vedení kraje

Pardubický kraj - Další čtyři roky povede Pardubický kraj jako hejtman Martin Netolický z ČSSD, v devítičlenné radě usedne jedna žena.

21.10.2016

O resort zdravotnictví mezi politiky zájem nebyl. Dostala ho ODS

Pardubice - Z volebního zisku vytěžila prý ODS maximum.

20.10.2016

Realita podle Simpsonových

Slavný animovaný seriál Simpsonovi odvysílal už svou 600. epizodu a jeho popularita je stále obrovská. Tvůrcům se navíc při komentování aktuálního dění čas od času podaří předpovědět budoucnost. Ať už jde o chytré hodinky, o kandidaturu Donalda Trumpa na amerického prezidenta, nebo třeba o pád rublu.

18.10.2016

Politikům z ANO se nelíbí sestavení koalice, hejtmana naštval styl kampaně

Pardubice – Je to jen pár dní, co ČSSD a Koalice pro Pardubický kraj vyšachovaly ANO ze hry o krajskou vládu a už se ukazuje, že povolební vyjednávání prohloubilo příkopy mezi dvěma nejsilnějšími českými stranami.

17.10.2016

Český nesmysl: Minijatka na farmě musí plnit předpisy jako Kostelecké uzeniny

Zásadně bez dotací a úvěrů. Tímto pravidlem se při zvelebování svého zámeckého panství v Nových Hradech u Litomyšle řídí manželé Magda a Petr Kučerovi. I tak musejí překonávat mnohé překážky, nastražené státní správou. „Společnosti by měla sloužit, ale často funguje jako represe," říká zámecký podnikatel. Odradit se však nenechá. Právě dokončuje minijatka pro daňky a jeleny z vlastního chovu, přitom musí splnit předpisy, jako by stavěl Kostelecké uzeniny v malém.

16.10.2016

Před 145 lety poprvé krachl sen o české samostatnosti

Psal se 10. říjen 1871, když pražský zemský sněm schválil za neúčasti českoněmeckých poslanců návrh na ustavení české autonomie v rámci Předlitavska. Příznivě nakloněný císař se ale odporu Němců lekl a tzv. fundamentální články vetoval. O to silněji pak český sen o vlastním státě rezonoval v roce 1918.

16.10.2016

Benzin i nafta na pumpách stále zdražují

Východní Čechy - Ceny pohonných hmot v regionu v uplynulých dnech vzrostly přibližně o 20 haléřů na litru. Růst zaznamenaly druhý týden po sobě po předchozích třech týdnech stagnace.

16.10.2016

Regionální Deník opět přináší pestrou škálu jedinečných dárků

Východní Čechy - Vážení předplatitelé Deníku, každý týden vám přinášíme informace o nabídce poukázek z věrnostního programu ABO Bonus. Více na www.mojepredplatne.cz.

16.10.2016

Kdo by byl pro Česko lepší? Donald, či Hillary?

Česká republika/ Východní Čechy /PRO A PROTI/ - Americké prezidentské volby už dlouho nebyly tak vyhrocené.

14.10.2016

Koalici zpečetili podpisem

Pardubicko - Politici v Pardubickém kraji si pospíšili a v pátek podepsali koaliční smlouvu. Tři místa v radě bude mít ČSSD, tři Koalice pro Pardubický kraj, dva ODS a jedno místo obsadí STAN.

14.10.2016

"Lidová myslivost" jde často proti zájmům přírody i milionů lidí

Myslivost může být krásné hobby – ale postkomunistická „lidová myslivost" v Česku jde často proti zájmům přírody i milionů lidí, kteří s flintou do lesa nechodí. Nyní, kdy se projednává novela mysliveckého zákona, se spory o pojetí myslivosti opět vyhrocují.

13.10.2016

Tipy na víkend aneb Pozvánka na vybrané společenské akce v regionu

Východní Čechy - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se konají o víkendu 15. a 16. října.

13.10.2016

I váš hlas může rozhodnout v soutěži o nejlepší zpravodajský web

Hlasujte v ceně českého internetu Křišťálová Lupa 2016! Díky vám má Deník.cz šanci uspět mezi nejlepšími v kategorii "Zpravodajství".

13.10.2016

Rozkol ANO a ČSSD pokračuje i ve druhém kole senátních voleb

Východní Čechy - Ve všech třech východočeských senátních obvodech, ve kterých se o víkendu bude konat rozhodující kolo doplňovacích voleb, podpoří sociální demokraté protikandidáty hnutí ANO.

11.10.2016

Nanotechnologie změní budoucnost hygienických vložek

Levnější a bezpečnější dámské hygienické vložky? O tom jsou přesvědčeni indičtí vědci, kteří zveřejnili výsledky svého projektu, který využívá nanovláken. Nová technologie by měla změnit tabuizované téma v indické společnosti, menstruační krvácení žen. Mnoho žen v Indii hygienické prostředky vůbec nepoužívá, protože si je nemůže dovolit.

10.10.2016

Kdo sebral komunistům hlasy? Hnutí ANO, tvrdí jak hejtman, tak lídr KSČM

Pardubický kraj – Nízká volební účast, propad extremistických stran z levé i pravé části spektra, ale o to silnější pozice hnutí ANO. Tak hodnotí lídři stranických sekretariátů víkendové krajské volby. Těch poražených, kteří měli větší ambice, je rozhodně víc než těch spokojených.

9.10.2016

Za málo peněz hodně muziky, liboval si lídr ODS

Pardubice - Vítězem voleb se sice nazývat nemohou, přesto byli představitelé ODS se svým výsledkem spokojeni. Povedlo se jim přeskočit komunisty a jejich výsledek se blížil deseti procentům.

9.10.2016

Línka potěšili vyspělí krajští voliči

Pardubice - Koalice pro Pardubický kraj (KPK) sice oproti volbám v roce 2012 o jeden mandát přišla, s výsledky ale vládla celkem spokojenost. „Máme medailovou pozici, to je krásný výsledek. Nyní musíme pracovat s tím, jak voliči rozdali karty," řekl lídr KPK Roman Línek.

9.10.2016

Vítězné ANO bude možná vyšachováno ze hry i v Pardubickém kraji

Pardubický kraj - V Pardubickém kraji není vyloučena stejná povolební varianta, která nastala v sousedním Královéhradeckém kraji nebo ke které se schyluje i na jižní Moravě: Vítězné hnutí ANO lídra Jana Řehounka možná úplně ostrouhá a ve vedení kraje bude pokračovat dosavadní úspěšná koalice ČSSD hejtmana Martina Netolického a jeho lidoveckého náměstka Romana Línka z Koalice pro Pardubický kraj.

9.10.2016

TOP 09 zažila propadák

Pardubice /FOTOGALERIE/- Velké zklamání zažila v krajských volbách TOP 09. Se ziskem 4,63 procent zůstala před branami krajského zastupitelstva. Její lídr, poslanec Jiří Skalický ale bral prohru sportovně. „Čísla postupně rostla, ale ani slušný výsledek na Pardubicku nedokázal vyrovnat jihovýchod kraje, kde máme slabší podporu," nechal se slyšet Jiří Skalický.

8.10.2016

Hejtman Netolický: Jsem zhnusen nelegální volební kampaní

Pardubice /FOTOGALERIE/- Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický dorazil do volebního štábu až kolem 18. hodiny. Ještě před sečtením hlasů ho totiž čekala jednání s lídry Hnutí ANO a Koalice pro Pardubický kraj. „Už probíhají jednání, protože situace je složitá. Máme ale slušný manévrovací prostor," sdělil spolustraníkům Martin Netolický.

8.10.2016

Miluše Horská: Výsledky přijímám s velkou pokorou

Pardubice - „Výsledky prvního kola voleb do Senátu přijímám s velkou pokorou. Děkuji za důvěru voličům, kteří tímto způsobem ocenili mou práci," svěřila se Deníku současná senátorka za Pardubicko a Chlumecko.

8.10.2016

Kam jít volit? Ptali se lidé z Černé, kde panuje bezvládí

Černá u Bohdanče /FOTOGALERIE/– Někteří občané z Černé včera váhali, kam vlastně jít volit.

7.10.2016

Herec Milan Němec: Co je větší drama? Othello nebo volby?

Pardubice – Co bude větší drama, letošní krajské a senátní volby, nebo nová chystaná hra Východočeského divadla Othello, v níž hlavní roli ztvární oblíbený herec pardubického stánku Thálie Milan Němec?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT