Sto třicet pět let sboru bohdanečských dobrovolných hasičů oslaví v sobotu v Lázních Bohdaneč. Oslavy kulatého výročí sboru začínají ve třináct hodin, kdy do města vyrazí slavnostní průvod.

Na pořadu dne je také otevření zrekonstruované hasičské stanice na sídlišti Na Lužci. Tu hasiči několik let přebudovávali a rozšiřovali a nyní se jí chystají veřejnosti ukázat v již dokončené podobě. Slavnostní den pak pokračuje také hasičskými závody, které začnou kolem patnácté hodiny.

Samozřejmostí jsou ukázky hasičské techniky a výstroje. Pro děti je připravený skákací hrad a další atrakce.

Ukázky zásahu proti nebezpečnému pachateli také předvede Městská policie Lázně Bohdaneč. Přijďte se proto podívat do Lázní Bohdaneč a dozvědět se něco o historii i současnosti tamního hasičského sboru.

Závodí se také v Březích

Své závody mají také nejmenší hasiči a tentokrát v Březích u Přelouče. Tam se od sobotního rána koná druhý ročník setkání hasičských přípravek. Pro děti jsou připraveny dovednostní soutěže. Na programu je ale i například simulovaná dopravní nehoda autíčka, kdy malá hasičata vyprošťují a ošetřují plyšového medvěda. Začíná se v sobotu v devět hodin ráno.