Budimex vyhrál tendr na 7,6 kilometru dlouhý úsek Džbánov - Litomyšl s nabídkou cenou 3,423 miliardy korun, což je 75,8 % předpokládané sumy 4,518 miliardy korun. Budimex nabídl o 100 milionů korun menší částku než druhý v pořadí. Do soutěže dorazily čtyři nabídky. O ukončení tendru, jehož vyhodnocování, jak poznamenal server zdopravy.cz, trvalo nezvykle dlouho, skoro půl roku, dnes informoval šéf Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

Ostatně, není bez zajímavosti, že o Budimexu jako firmě, jež podala nejvýhodnější nabídku, informovalo ŘSD již vloni v srpnu, krátce po zahájení tendru. Více o tom píšeme ZDE.

Úsek D35 ze Džbánova k Litomyšli se začne stavět na přelomu března a dubna a naváže na od podzimu rozestavěný úsek kolem Vysokého Mýta. Navazující úsek dálnice na druhé straně - obchvat Litomyšle - by se měl začít budovat na konci letošního roku.

Budimex vyhrál i tendr na stavbu dálnice D11 z Trutnova na polské hranice, zatím se tu ale nestaví, protože se proti výsledkům odvolal český Metrostav.

Mapa dálničního úseku D35 Džbánov - Litomyšl.Mapa dálničního úseku D35 Džbánov - Litomyšl.Zdroj: ŘSD