Devítiletá Saša prokázala, že umí zachovat chladnou hlavu i v situaci, kdy by leckdo ztratil půdu pod nohama. Její babička, u které byla konce dubna na návštěvě, totiž zkolabovala a při pádu na zem utrpěla velmi vážná poranění hlavy.

„Saša však ani na moment nezaváhala a okamžitě vytočila číslo 155. Z toho, jak se během rozhovoru s operátorem zachovala, by si měli brát příklad i mnozí dospělí. Velmi klidně a soustředěně odpovídala na všechny otázky a přesně prováděla pokyny plynoucí ze sluchátka telefonu do příjezdu záchranářů. A za tento příkladný výkon jsme se také se svolením rodičů rozhodli její výkon ocenit,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.


Celá událost nemá bohužel šťastný konec. Babička i přes pomoc vnučky a posléze i zdravotníků svým zraněním podlehla. Jenže odvaha, s kterou se devítiletá Saša situaci postavila si ocenění zaslouží. Proto se za ní v pondělí záchranáři také vydali.

Předání drobností, včetně čestného ocenění za příkladné řešení krizové situace proběhlo ve škole v Úvalech u Prahy kterou Saša navštěvuje. Předání byla přítomna kromě maminky i celá třída.


„Doufáme že naše služby již Saša potřebovat nebude, a ve všech situacích si vždy uchová chladnou hlavu stejně tak, jak to ukázala osudného dne,“ dodal Aleš Malý.