Lídrem komunistické kandidátky do letošních krajských voleb se o víkendu oficiálně stal místostarosta Dašic JAN FOLDYNA (na archivním snímku).

Silný mandát

„Potěšilo mě, že naše kandidátka byla na krajské konferenci ve Skutči schválena prakticky jednomyslně. Z 37 přítomných delegátů bylo pro 33, pouze dva se zdrželi a stejný počet delegátů byl proti. To je podle mě silný mandát. Taková důvěra mě osobně těší," komentoval výsledky víkendové krajské konference KSČM Jan Foldyna.

„Do krajských voleb chceme jít cestou otevřené politiky. Své názory neměníme. Postupně je prosazujeme ve vedení obcí, měst a také na kraji," podotkl Jan Foldyna.

„Máme jasná stanoviska k problematice zdravotnictví, školství či k průjezdu vojsk NATO přes území kraje. To všechno ukazuje na to, že naši zastupitelé umí obhajovat naši politiku, ale i oprávněné požadavky většiny obyvatel kraje," pravil opětovně zvolený předseda krajského výboru komunistické strany.

„Krajské volby chceme samozřejmě vyhrát nebo minimálně obhájit počet jedenácti mandátů v krajském zastupitelstvu. S tímto výsledkem bych byl osobně spokojen," svěřil se místostarosta Dašic, který si netroufl tipovat, jak letošní krajské volby dopadnou.

„Letos bude velmi těžké odhadovat výsledky. Uvidíme, jak výrazně do krajských voleb promluví hnutí ANO 2011 a jak se v nich projeví rozštěpení strany TOP 09 se Starosty a nezávislými," přemítal krajský lídr komunistů.

V Pardubickém kraji je podle něj stále řada problémů, které je třeba řešit.

„Jsem přesvědčen o tom, že se podařilo postavit na nohy zdravotnictví. Po kraji je znát, že se povedla celá řada projektů za evropské peníze. V této cestě je potřeba pokračovat. Naopak nejsme spokojeni s tím, jak se (ne)komunikuje se starosty a samosprávou v případě dopravní obslužnosti. To je třeba změnit. Také nás čekají určité kroky v oblasti školství, které rozhodně nebudou jednoduché. Jsem rád, že se daří lákat do regionu nové zaměstnavatele. Ti pak bohužel stále mají potíže s chybějící navazující infrastrukturou," vyjádřil se pro Deník Jan Foldyna, podle něhož bude důležité také to, kdo se stane novým hejtmanem Pardubického kraje.

Kvalitní hejtman

„Měl by to být kvalitní a schopný člověk. A je úplně jedno, odkud bude, jestli z Pardubicka, Chrudimska, Orlickoústecka či Svitavska," nechal se slyšet předseda krajského výboru KSČM.

V Pardubickém kraji působí 158 základních organizací, 15 střediskových a jedna městská rada KSČM. „Základna čítá téměř 2500 členů. Většina z nich se však již nachází v důchodovém věku. Ani v Pardubickém kraji se zatím nedaří nahrazovat přirozené úbytky členské základny přílivem nových, zejména mladších členů," sdělil Jan Foldyna.

Víkendová krajská konference schválila rovněž kandidáty do Senátu. Na Pardubicku bude hájit barvy KSČM Pavel Studnička.

„Je to náš dlouholetý člen, veřejně činný a aktivní člověk, navíc zastupitel Pardubic a městského obvodu. Veřejnost ho zná jako úspěšného atletického trenéra. Proto jsme se rozhodli pro něj," uzavřel místostarosta Dašic.