Kolem nás existují lidé, neziskové organizace i firmy, kteří dobrovolně a bez nároku na odměnu pomáhají ostatním. K tomu, aby se o nich vědělo a jejich práce byla alespoň symbolicky oceněna, slouží galavečer, na němž budou alespoň někteří z nich za svou činnost odměněni.

Galavečer v AFI

Letos se uskuteční v pondělí 2. prosince od sedmnácti hodin v kongresovém sále pardubického AFI Paláce.
Oceněným přijdou pogratulovat i herečky Východočeského divadla v Pardubicích Martina Sikorová a Petra Janečková, pardubická pop᠆rocková skupina Ready Kirken, skvělé vokální seskupení Sunday Sextet či houslistka Barbora Kučerová.
Porota, která zasedla v pondělí večer v sále Rady Pardubického kraje, to ani tentokrát neměla jednoduché.

„Ocenění by si zasloužili všichni nominovaní za to, jak nezištně pomáhají svému okolí," shodla se porota, v jejímž středu byl i radní Pardubického kraje Pavel Šotola.
„Jsem rád, že dobrovolnictví a společenská odpovědnost firem se v Pardubickém kraji stále rozvíjí, což významně pomáhá neziskovým organizacím v jejich činnosti a při uskutečňování mnoha prospěšných projektů," nechal se slyšet Pavel Šotola.
„Naším cílem je vyzdvihnout nenahraditelnou činnost dobrovolníků, firem a organizací a jejich zásluhy přiblížit veřejnosti a společensky je ocenit," dodal krajský radní.

Letošní ocenění dobrovolníků, nestátních neziskových organizací a společensky odpovědných firem má díky Evropskému roku občanů 2013 jednu novou kategorii.
„Tou je ocenění zaměstnavatele nebo firmy, která zaměstnává osoby se zdravotním znevýhodněním na otevřeném trhu práce," prohlásila ředitelka spolupořádající Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová.

Stále jsou rezervy

V předešlých letech toto ocenění pořádalo občanské sdružení Rytmus Chrudim, které letos spojilo své síly s Koalicí nevládek Pardubicka.
„Roste počet zaměstnavatelů, kteří dávají lidem se zdravotním znevýhodněním šanci pracovat v běžném pracovním prostředí. To mě velmi těší, ale zároveň existují v této oblasti velké rezervy. Jsem rád, že se podařilo spojit síly a možnost ocenit zaměstnavatele za jejich přístup na tomto poli se stala součástí této akce," poznamenal Petr Kuneš ze společnosti Rytmus Chrudim.