Oproti volbám v roce 2012 ztratili sociální demokraté jeden mandát. Mrzet je to ale prý nemusí. „Kolegu Jana Tichého jsem za celé volební období skoro neviděl, takže počet mandátů bude v podstatě stejný," glosoval situaci hejtman.

Rozdíl v počtech hlasů oproti „Babišovcům" považuje Martin Netolický za marginální. „Nabízí se různé možnosti koalic. Dovedu si představit i koalici s ANO. Ještě v sobotu jednal zastupitelský klub, který zvažoval všechny možné varianty," řekl Netolický s tím, že od pondělí začnou vyjednávací týmy jednotlivých stran rokovat o budoucí koalici.

Velké znechucení projevil hejtman nad nelegální volební kampaní, která byla proti němu vedena v posledních dnech před krajskými volbami. Především v oblasti Vysokého Mýta se objevila řada plakátů s velmi osobními útoky proti Netolickému. Tuto kampaň už prošetřuje policie. „V poslední fázi volební kampaně byla vedena nemístná kampaň s útoky na mou osobu i na lídra Koalice pro Pardubický kraj Romana Línka. Ta kampaň byla nechutná a hnusná a já doufám, že policie zjistí pachatele. Na jednom z plakátů, kde jsem byl se svými synovci, jsem byl vyobrazen jako homosexuální pedofil. Další zase tvrdil, že jsem měl pořádat orgie v Dětském domově v Dolní Černé," uvedl Martin Netolický s tím, že už tři týdny před volbami měl signály, že k podobným útokům vůči jeho osobě může dojít.